bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 lipca 2019
  • wyświetleń: 2059

32-latek na stacjach benzynowych kradł benzynę i olej napędowy

Kryminalni z bielskiej komendy zatrzymali 32-latka, który przez dwa miesiące kradł paliwo na stacjach paliw w Bielsku-Białej i okolicznych miejscowościach. Bielszczanin uczynił sobie z tego zajęcia źródło utrzymania. Notorycznie podjeżdżał na stacje paliw, z których kradł olej napędowy i benzynę. Podczas zatrzymania policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Na wniosek śledczych bielski sąd aresztował mężczyznę.

areszt
Aresztowany 32-latek podejrzany o kradzieże paliwa doprowadzany do celi przez policjantów · fot. KMP Bielsko-Biała


Policjanci z Bielska-Białej od blisko dwóch miesięcy odbierali zgłoszenia o kradzieżach paliwa dokonywanych na terenie miasta i powiatu bielskiego. Sprawca podjeżdżał zwykle osobowym samochodem i tankował paliwo do wielolitrażowych pojemników ukrytych w pojeździe. Za każdym razem działał w podobny sposób. Nim obsługa zdążyła się zorientować, że nie ma zamiaru płacić rachunku, złodziej odjeżdżał w nieznanym kierunku ze skradzionym paliwem.

Jego łupem padał olej napędowy i benzyna o wartości od pięciuset do ośmiuset złotych, które później odsprzedawał. Kradzione paliwo stało się jego źródłem utrzymania. Na nagraniach z monitoringu stacji paliw zabezpieczonych przez Policję pojawiał się ten sam mężczyzna, zmieniał jednak samochody, którymi podjeżdżał na kradzieże. Kiedy było już pewne, że dokonuje ich ten sam złodziej sprawą zajęli się śledczy z wydziału kryminalnego. Ustalili oni tożsamość sprawcy i wszczęli za nim poszukiwania.

W poniedziałek, w godzinach dopołudniowych policjanci z wydziału kryminalnego namierzyli kryjówkę poszukiwanego bielszczanina. Stróże prawa zatrzymali zaskoczonego 32-latka. Dodatkowo podczas zatrzymania ujawnili przy nim narkotyki, które przy sobie posiadał. Policjanci zabezpieczyli ecstasy, a podejrzewany o kradzieże paliwa mężczyzna trafił do policyjnej celi.

Śledczy ustalili, że w przeszłości był już karany za podobne przestępstwa i siedział za nie w więzieniu. Na wniosek policjantów prokurator, który przedstawiał mu zarzuty, aż 11 kradzieży paliwa i posiadania narkotyków, wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie 32-latka. Sędzia nie miał wątpliwości, że powinien on trafić za kraty i aresztował podejrzanego o kradzieże bielszczanina. W celi aresztu śledczego będzie teraz oczekiwał na wyrok. Za przestępstwa grozi mu do 5 lat więzienia. Jako recydywista musi się liczyć z surowszym wymiarem sprawiedliwości.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.