Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 8 lipca 2019
  • wyświetleń: 1171

Przegląd blatów kuchennych jaki wybrać?

Artykuł sponsorowany:

Blaty kuchenne są jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdej kuchni. Pełnią one istotne funkcje, zatem powinny być wykonane z trwałego oraz solidnego materiału. Ponadto powinny one być gustownie wkomponowane we wnętrze, bowiem wówczas nadają mu wyrazu estetyki i oryginalności.

https://visoodesign.pl/


Blaty kuchenne, które to są montowane na szafkach są narażone na różnorodne uszkodzenia podczas przygotowywania posiłków oraz na niekorzystne warunki w postaci wysokiej temperatury, pary i wilgoci, zatem powinny być wykonane z trwałego i odpornego materiału.

Dobrej jakości blat kuchenny można łatwo utrzymać w czystości, a co więcej przez długie lata wygląda on jak nowy. Dzięki temu podkreśla on estetykę oraz piękno tego istotnego pomieszczenia.

Wybór na rynku jest ogromny, zatem przed zakupem warto zastanowić się nad właściwym wyborem.

Uniwersalny blat drewnianyBlaty z drewna są modne od dawien dawna. Najtwardszym polskim drewnem jest oczywiście jesion oraz dąb, zatem mimo wyższej ceny warto zainwestować w blat wykonany z tego surowca.

Na rynku są również dostępne nieco tańsze blaty bukowe, orzechowe, brzozowe, akacjowe oraz sosnowe. Ostatnio dużą popularnością cieszy się również drewno egzotyczne, które to jest bardzo twarde oraz odporne na wilgoć.

Zaletą drewnianych blatów kuchennych jest to, że można je z łatwością o dopasować do charakteru każdego wnętrza. Jednak warto pamiętać o tym, że będą one niezawodnie służyły przez długie lata pod warunkiem że odpowiednio o nie zadbamy. W tym celu warto zabezpieczyć drewniany blat olejem lub lakierem przystosowanym do kontaktu z żywnością.

Blat laminowany - imitacja drewna i kamieniaBlaty laminowane są znacznie tańsze od blatów wykonanych z naturalnych tworzyw. Na rynku są dostępne tego typu blaty matowe, z połyskiem oraz półmatowe.

Co prawda blaty laminowane są dość odporne na wysoką temperaturą oraz wszelkie plamy, ale nie są wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne. Zatem podczas wykonywania różnorodnych prac kuchennych można je w łatwy sposób porysować, a rys tych nie da się już usunąć. Jeśli zdecydujemy się na zakup tego typu blatu, wówczas musimy pamiętać o używaniu deski do krojenia.

Nowoczesne blaty kamienneCo prawda blat z kamienia jest bardzo ciężki, ale prezentuje się on bardzo efektownie. Obecnie na rynku istnieje szeroka gama blatów z granitów, piaskowców, marmurów, bazaltów, dzięki czemu można zaaranżować kuchnię w niezwykle ciekawy sposób. Blaty kamienne są bardzo praktyczne, bowiem są one twarde oraz odporne na wysokie temperatury. Można je łatwo utrzymać w czystości oraz doskonale podkreślają klasyczny charakter wnętrza.

Trwały blat z kompozytuBlat ten wyglądem oraz trwałością przypomina kamień naturalny. Tworzywo to jest mieszanką akrylu, minerałów oraz pigmentów. Jest on bardzo twardy, odporny na wysokie temperatury oraz zanieczyszczenia. Można w łatwy sposób usunąć z niego wszelkie plamy oraz nieczystości.
Jeszcze trwalsze są blaty wykonane z naturalnego kamienia. Mimo dość wysokiej ceny potrafią one służyć niezawodnie przez szereg długich lat.

Przegląd blatów przygotowała firma: Visoo Design - Architektura i projektowanie wnętrz