Wiadomości

  • 6 maja 2012
  • 18 maja 2012
  • wyświetleń: 4983

Sfera: Dzień Dobrych Uczynków

18 maja w bielskiej Galerii Sfera rozpocznie się ogólnopolska akcja „Dzień Dobrych Uczynków” organizowana co roku przez Fundację Ekologiczną Arka. Od 27 kwietnia na profilu facebookowym Galerii Sfera internauci mogą proponować pomysły na dobre uczynki za pomocą specjalnej aplikacji.

- Dzień Dobrych Uczynków w tym roku odbędzie się już po raz ósmy. Do tej pory w akcję zaangażowało się kilkaset szkół i organizacji z całej Polski. Akcja polega na propagowaniu społecznych, bezinteresownych działań, a jego przewodnim hasłem jest „dobre uczynki dla ludzi, zwierząt i środowiska” - tłumaczy Wojciech Owczarz, prezes Fundacji Ekologicznej Arka.

Początkiem tego ogólnopolskiego wydarzenia będzie konferencja prasowa oraz rozdawanie przez uczniów jednej z bielskich szkół ciasteczek, w których ukryte będą karteczki z pomysłami na dobre uczynki. Wszystko to odbędzie się 18 maja w Galerii Sfera.

Aby jak najwięcej osób mogło bezpośrednio zaangażować się w tę ideę, na facebookowym profilu Galerii Sfera 27 kwietnia uruchomiono specjalną aplikację, za pośrednictwem której internauci mogą proponować pomysły na dobre uczynki - zobacz. Autorzy tych z nich, które otrzymają największą liczbę głosów, zostaną nagrodzeni upominkami, a same pomysły znajdą się na karteczkach dołączonych do ciasteczek.

Jak wyglądają dobre uczynki? O tym dowiemy się w II części akcji. Po 18 maja przez dwa tygodnie będzie można wysłać relację w dowolnej formie (zdjęciowej, tekstowej, plastycznej, filmowej) do Galerii Sfera.

- Dokumentacją Dnia Dobrych Uczynków chcemy również podzielić się z internautami, prezentując ją na naszym facebookowym profilu. Dzięki temu sama idea Dnia Dobrych Uczynków będzie trwała przez wiele tygodni, a uśmiech zagości na wielu twarzach. Na autorów najciekawszych relacji również czekają niespodzianki - opowiada Joanna Bierówka, specjalista ds. marketingu Galerii Sfera.

adv / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Sfera

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Sfera" podaj