bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3896

Jubileusz Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej

26 czerwca br. 25-lecie pracy obchodził Podbeskidzki Ośrodek Interwencji Kryzysowej. Ośrodek, który na co dzień zapewnia profesjonalną pomoc osobom przeżywającym różnego rodzaju problemy, świętował radośnie niekonwencjonalnie w auli Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz - w licznym gronie gości.

interwencja kryzysowa
Jubileusz Podbeskidzkiego Ośrodka Interwencji Kryzysowej · fot. UM Bielsko-Biała


Przybyły przede wszystkim osoby zajmujące się pomocową praktyką, w tym ojciec założyciel bielskiego ośrodka Wojciech Szlagura; dyrektorzy placówek pomocy z powiatu bielskiego i sąsiednich; przedstawiciele policji, straży pożarnej i straży miejskiej; miejscy, powiatowi i wojewódzcy urzędnicy i samorządowcy odpowiedzialni za pomoc w sytuacjach kryzysowych.

- To nie będzie oficjalne przyjęcie - ostrzegła na wstępie dyrektor POIK-u Małgorzata Malinowska. I rzeczywiście nie było - zamiast oficjalnych powitań i przemówień były symboliczne i dobrze adresowane prezenty: dla prezydenta Bielska-Białej Jarosława Klimaszewskiego złota rybka, dla wicewojewody Jana Chrząszcza - archipelag Nieograniczonych Możliwości na mapie samopoczucia, dla strażaków pistolety na wodę, dla komendanta straży miejskiej siatka do łapania smogu. Zastępca prezydenta Adam Ruśniak, któremu podlegają sprawy społeczne, został adresatem wierszowanej ody.

O ośrodku dyr. Malinowska mówiła krótko: - POIK pracuje 25 lat, przez całą dobę, świątek, piątek i w niedzielę. 13 osób na 12,5 etatu zajmuje się najtrudniejszymi ludzkimi przypadkami. Żeby sobie z nimi radzić, trzeba być wszechstronnym jak Leonardo da Vinci. Mamy hostel, do którego trafiają osoby w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Jeździmy na interwencje zewnętrzne - do wypadków, katastrof, do chorych terminalnie. Ta praca jest trudna, ciężka i odpowiedzialna. Pracownicy POIK-u są tytanami pracy i empatii. Nie trafiają na pierwsze strony gazet. Myślę, że są zbyt skromni. Dzisiaj jest ich święto.

- W tym krótkim czasie, odkąd jestem prezydentem, zdarzyły się trudne problemy, które razem rozwiązywaliśmy. Nie wiedziałbym, do kogo się zwracać o pomoc, gdyby was nie było. Robicie dużo ponad obowiązki - dziękował pracownikom ośrodka prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski.

Wicewojewoda Chrząszcz wręczył sześciu pracownicom POIK-u przyznane przez Prezydenta RP odznaczenia Za długoletnią służbę. Marzena Fijak i Joanna Topiłko trzymały medale srebrne, a Katarzyna Kaleta, Ewa Kościukiewicz, Ewa Owczarek i Maja Strypling - brązowe.

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.