bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 27 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3561

Bielska Szkoła Menedżerów - szkoła z górnej półki!

Artykuł sponsorowany:

Każdemu zależy na pięknej, pełnej sukcesów i wartościowych wydarzeń, przyszłości. Niewątpliwie prowadzi do niej rzetelne wykształcenie i lata spędzone na nauce. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać taką szkołę, aby dać sobie i życiu szansę na sukces. Liceum Ogólnokształcące Bielskiej Szkoły Menedżerów spełnia wszystkie warunki ku temu!

Liceum Bielskiej Szkoły Menedżerów


Warunki kształcenia
Wielu z niepokojem obserwuje zagęszczenie kandydatów do LO na rok 2019/20 z uwagi na tzw. podwójny rocznik. Szkoły wykorzystują poddasza, remontują dotąd nie używane pomieszczenia, wykorzystują każdy wolny kąt, aby stworzyć nowym uczniom miejsca do nauki.

Z tymi problemami nie musi się borykać Liceum Ogólnokształcące Bielskiej Szkoły Menedżerów. Szkoła od lat z powodzeniem kształci młodzież w nowoczesnym, komfortowym budynku położonym w dogodnie komunikacyjnym i atrakcyjnym miejscu naszego miasta. BSM to szkoła o najwyższych standardach bezpieczeństwa. Bezpieczeństwo ucznia, zdrowie i mienie są na równi ważne jak jego wykształcenie.

Liceum Bielskiej Szkoły Menedżerów


Kompetencje ucznia
Wśród atutów BSM-u należy wymienić wpierw kompetencje, które będzie posiadał uczeń po ukończeniu szkoły. Obok podstawowej wiedzy wymaganej przez programy nauczania uczeń będzie posiadał szereg kompetencji społeczno-menedżerskich związanych m.in. z właściwym zachowaniem się, poszanowaniem wartości, umiejętnością właściwego komunikowania się, ale też kompetencjami w zakresie udzielania pierwszej pomocy czy znajomością podstaw samoobrony. Wiedzę z kolei uczeń poszerzy o najnowsze zagadnienia związane z informatyką, ekonomią i prawem. Wszystko to zostanie dopełnione biegłą znajomością języka obcego.

Szerokie kompetencje gwarantują uczniowi dobry start w dorosłość wszechstronne wykształcenie pozwala uczniowi swobodnie poruszać się w przestrzeni rówieśniczej, kreować rzeczywistość, właściwie wykorzystywać czas wolny a przed wszystkim mądrze i odpowiedzialnie wchodzić w dorosłość.
Wreszcie system kształcenia jest tak pomyślany, aby absolwent był przygotowany zarówno do kontynuacji nauki na studiach, ale również do podjęcia pracy zarobkowej zaraz po szkole.

Liceum Bielskiej Szkoły Menedżerów


Indywidualizacja kształcenia

BSM to szkoła, która obok wykształcenia daje szerokie pole do własnej kreatywności i aktywności, czemu sprzyja szeroki wachlarz ciekawych, dodatkowych zajęć i warsztatów, z których można skorzystać w ramach własnych zainteresowań. Wspomniane zajęcia i warsztaty są prowadzone przez wykładowców Wyższej Szkoły Finansów i Prawa; a tym samym zajęcia są ciekawe, cieszą się zainteresowaniem i dają młodzieży przedsmak wiedzy akademickiej.

Kadrę BSM-u tworzą wysokiej klasy specjaliści, pedagodzy i praktycy a małoliczebne klasy dają komfort indywidualizacji kształcenia.

Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że szkoła jest przyjazna dla osób z niepełnosprawnościami. Osoby niepełnosprawne maja do dyspozycji sale ćwiczeń do masażu wraz z profesjonalną opieką oraz dodatkową pomoc nauczycieli w realizacji programu nauczania.


Kontakt

Wszystkie niezbędne informacje, szczegółowe warunki kształcenia, pełny obraz bazy lokalowej oraz warunki rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły: www.bsm.bielsko.pl

--
LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE BIELSKIEJ SZKOŁY MENEDŻERÓW
  • ul. Cz. Tańskiego 5, 43-382 Bielsko-Biała
  • tel. 33 829 72 12
  • www.bsm.bielsko.pl
  • e-mail: sekretariat@bsm.bielsko.pl