bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2019
  • 30 czerwca 2019
  • wyświetleń: 10849

Nowy parking oddany do użytku. Do końca wakacji parkowanie bezpłatne

26 czerwca symbolicznie oddano do użytku parking u zbiegu ulic Ignacego Jana Paderewskiego i Legionów. Pojemność parkingu to 139 miejsc postojowych, w tym 7 miejsc przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych.

parking
Nowy parking oddany do użytku. Do końca wakacji parkowanie bezpłatne · fot. UM Bielsko-Biała


W ramach inwestycji powstał system terminali wjazdowo - wyjazdowych oraz automatycznych terminali kasowych wraz z systemem kamer. Na parkingu w ramach systemu bezpieczeństwa zamontowano 16 kamer monitoringu wizyjnego, są tam też tablice informacyjne o wolnych miejscach postojowych. Teren oświetla 29 lamp typu LED. Znalazł się na nim również skwer z ławeczkami.

Warto podkreślić, że wykonawca w obrębie parkingu przeprowadził nasadzenie 7 platanów klonolistnych, 15 platanów kulistych, dębów czerwonych, klonów żółtych oraz krzewów. Koszt inwestycji wyniósł ok. 2,8 mln zł (dodatkowy koszt przygotowania inwestycji - wyburzenia obiektów poprzemysłowych to około 0,55 mln zł).

Decyzją prezydenta Jarosława Klimaszewskiego, do końca wakacji parking będzie bezpłatny. Osoby parkujące na nim samochody będą jednak pobierały tzw. bilet „zerowy”.

Parking przy ulicy Paderewskiego - 11.06.2019 · fot. bielsko.info

ab / bielsko.info, źródło: MZD Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.