Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 17 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1412

Twoja energia się liczy - za nami 9. Beskidzki Festiwal Dobrej Energii

W środę 12 czerwca od energii bielszczan w Parku Słowackiego aż kipiało - od najmłodszych przedszkolaków po najstarszych mieszkańców Bielska-Białej, których wczorajszy upał nie odstraszył. Po raz dziewiąty wspólnie świętowaliśmy wokół idei poszanowania energii i ochrony środowiska naturalnego. Przecież każdego z nas dotyczy potrzeba zadbania o miejsce, w którym żyjemy na co dzień.

festiwal dobrej energii
9. Festiwal Dobrej Energii · fot. materiały prasowe


Beskidzki Festiwal Dobrej Energii rozpoczęto od ugoszczenia ponad 600 przedszkolaków. Była animowana piaskiem bajka o ratowaniu Ziemi, przedszkolne prośrodowiskowe zobowiązania zawieszane na drzewku dobroci, taniec dobrej energii oraz wspólne z prezydentem miasta Jarosławem Klimaszewskim wypuszczenie w powietrze kolorowych baloników.

Akcja "Odlotowe Bielsko" to tradycja festiwalu nawiązująca do zobowiązań 1000 Ambasadorów Klimatu, bielszczan, którzy w 2011 roku podjęli i zaprezentowali na indywidualnych plakatach swoje zobowiązania na rzecz środowiska. O godzinie 12.00 licznie przybyły szkoły, aby skorzystać ze spektakularnie przygotowanych przez swoich starszych kolegów warsztatów tematycznych. Inspirujące zajęcia, pokazy i konkursy zaprezentowały zarówno licea, jak i szkoły branżowe. Dzieci i młodzież mogli zasmakować w letnich drinkach owocowych, w rzeźbieniu w warzywach i owocach, tworzeniu dekoracji cukierniczych, robieniu gazetowych splotów, ozdabianiu gipsowych odlewów, wytwarzaniu eko-kosmetyków, a odważni poddali się szalonym zabiegom fryzjerskim, przyglądali się wybuchowym eksperymentom chemicznym lub robili lody z soku owocowego przy użyciu ciekłego azotu.

festiwal dobrej energii
9. Festiwal Dobrej Energii · fot. materiały prasowe


Od 16.00 rodzinne drużyny w liczbie 50-ciu rywalizowały w grze terenowej "Ekobusiness - zapanuj nad energią" zdobywając na 22 stacjach ekowalutę (1 energiś = 1 kWh zaoszczędzonej energii) i kupując za nią w Eko-bazarku atrakcyjne nagrody. Najbardziej atrakcyjne były dwie specjalne, zdobyte w rodzinnych konkursach Ekomnibus i Domowy Strażnik Energii: lot helikopterem nad miastem oraz tydzień nad Morzem Bałtyckim w energooszczędnych apartamentach. Dla uczestników, którzy nie zdołali skorzystać z limitowanej gry i konkursów występował niesamowity iluzjonista Adrian Mitoraj oraz człowiek-flaga czyli akrobata Łukasz Świrk.

Komu starczyło energii pedałował na energorowerach napędzając mikrobolidy F1 lub wyciskając sok z pomarańczy. Na placu przed Bielskim Centrum Kultury mobilnie prezentowały się pojazdy elektryczne: od quadów dla dzieci, przez rowery, crossy, skutery po samochody kilku marek. Nie zabrakło też stoisk na temat odnawialnych źródeł energii czy metody spalania od góry. Festiwal zakończył mocny koncert wirtuozów gitary Joe Satriani Tribute Show, którzy przypomnieli największe przeboje muzyki rockowej.

festiwal dobrej energii
9. Festiwal Dobrej Energii · fot. materiały prasowe


Frekwencja, ale i aktywność mieszkańców w ten upalny dzień w środku tygodnia wszystkich pozytywnie zaskoczyła. Energia każdego z nas się liczy, a w szczególności dodaje i mnoży się, zwłaszcza gdy towarzyszy jej uśmiech na twarzy, a tego nie brakowało.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.