bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2591

Czego się wystrzegać korzystając z wypożyczalni samochodów?

Artykuł sponsorowany:

Wynajem samochodów staje się coraz bardziej popularny. Wypożyczalnie kuszą ciekawymi ofertami. Co warto wiedzieć i czego się wystrzegać korzystając z usług wypożyczalni?

W dzisiejszych czasach w ofercie wypożyczalni można znaleźć auta osobowe, dostawcze, z manualną lub automatyczną skrzynią biegów a także z dodatkowym wyposażeniem takim jak na przykład nawigacja GPS lub bagażnik dachowy.

W zależności od potrzeb, firmy oferują zarówno krótkoterminowy jak i długoterminowy wynajem auta. Oczywistym jest, iż aby wynająć samochód strony muszą zawrzeć stosowną umowę. Wbrew pozorom nie jest to czynność prosta, bowiem z nieuważnego przeczytania warunków umowy oraz dołączonych do niej aneksów dość często wynika wiele nieporozumień. Jednak aby uniknąć niemiłego zaskoczenia, warto wnikliwie zapoznać się z dokumentami wynajmu. Poniżej kilka istotnych wskazówek, które warto znać wypożyczając samochód.

Czy korzystać z ofert wynajmu auta za niską cenę?Kierowanie się najniższą ceną nie jest doskonałym rozwiązaniem przy wypożyczaniu pojazdu. Zawsze bowiem należy mieć świadomość, że bezpieczeństwo kosztuje, natomiast atrakcyjna cena wynajmu może nie zawierać ubezpieczenia OC i AC. Może się również okazać, że niski koszt wypożyczenia wiąże się z brakiem fotelika dla dziecka, bagażnika a nawet klimatyzacji

Zawsze dokładnie sprawdzaj stanu samochodu przed wynajmem!Podczas wypożyczania auta należy je bardzo dokładnie obejrzeć i sprawdzić czy nie posiada ono uszkodzeń w szczególności takich jak rysy, otarcia, wgniecenia. W przeciwnym wypadku wypożyczający będzie miał prawo uznania, iż wada ta powstała w trakcie naszego użytkowania i może obciążyć nas kosztami ewentualnych napraw.

Limit kilometrów - czy zapis w umowie jest właściwy?Przed wypożyczeniem samochodu należy dokładnie przeanalizować zapisy umowy w kwestii limitu kilometrów. Jest to bardzo powszechne zastrzeżenie do umowy wypożyczenia, ponieważ czasami bywa tak, że zagadnienie to nie jest jednoznacznie określone w dokumencie. Zawsze warto zwrócić się z bezpośrednim pytaniem do wypożyczalni, bowiem po przekroczeniu dziennego dopuszczalnego przebiegu za każdy dodatkowy kilometr może zostać naliczana dodatkowa opłata.

Klauzule dotyczące osób uprawnionych do jazdy są istotneIstotnym punktem umowy wynajmu jest zastrzeżenie dotyczące liczby kierowców mających prawo do prowadzenia wynajętego auta. Czasami zdarza się, że klienci udostępniają wypożyczone auto osobom trzecim. Poza tym, że wypożyczalnie za kolejnego kierowcę wymagają dodatkowej opłaty, podczas ewentualnej kolizji, najemca musi pokryć koszty szkody.

Zwróć pojazd z pełnym stanem bakuZazwyczaj wypożyczalnie oferują wynajem auta z pełnym bakiem. Klient nie zawsze ma obowiązek zwrócenia auta dokładnie z tą samą ilością paliwa w zbiorniku. Należy mieć na uwadze, że wypożyczalnia może naliczyć opłatę za tankowanie w wyższej cenie, niż ta która obowiązuje na stacji benzynowej. Dlatego też bezpiecznym rozwiązaniem jest zwrot auta z pełnym bakiem.

Podsumowując można powiedzieć, iż wynajmując samochód należy dołożyć wszelkiej staranności i wnikliwie prześledzić zapisy umowy aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów.

Więcej informacji znajdziesz na stronie wypożyczalni Auto Kruczek, zachęcamy także do sprawdzenia naszej oferty oraz aktualności na blogu.