Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 10 czerwca 2019
  • wyświetleń: 1608

[ZDJĘCIA] Jubileusz 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko"

Jubileusz 45-lecia obchodził w Domu Muzyki - działający pod patronatem Bielskiego Centrum Kultury - Zespół Pieśni i Tańca "Bielsko".

Jubileusz 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca "Bielsko" - 7.06.2019 · fot. Lucjusz Cykarski / Bielskie Centrum Kultury


Jubileuszowy koncert odbył się 7 czerwca. Zaprezentowały się podczas niego wszystkie grupy „Bielska”, a także byli członkowie zespołu, którzy zjechali się z całej Polski specjalnie na ten wieczór. Najpierw były jednak podziękowania od prezydenta miasta Jarosława Klimaszewskiego.

Specjalny dyplom otrzymała prowadząca zespół "Bielsko" Bożena Bieńczyk. Były też dyplomy dla najdłużej tańczących w zespole. Nie zabrakło również podziękowań dla pracowników zespołu (muzyków, choreografów, osób zajmujących się opieką nad zespołem).

W pierwszej części jubileuszowego koncertu dominowały tańce ludowe. Po przerwie muzyka i taniec z różnych stron świata w wykonaniu artystycznego, estradowego wcielenia "Bielska", czyli "Bielskiej Estrady".

ab / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.