bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 3868

Wysoka frekwencja na Stadionie Miejskim. W sobotę ostatni mecz

W fazie grupowej MŚ U-20 stadion w Bielsku-Białej miał drugą najlepszą frekwencję spośród wszystkich aren turnieju. W sobotę odbędzie się ostatni mecz młodzieżowego mundialu w naszym mieście.

stadion miejski
Wysoka frekwencja na Stadionie Miejskim. W sobotę ostatni mecz · fot. bielsko.info


Mundialowe szaleństwo w Bielsku-Białej powoli dobiega końca. I chociaż światowa piłka gości u podnóża Beskidów jedynie przez dwa tygodnie, nasze miasto wyjątkowo dobrze zapisze się w pamięci kibiców, piłkarzy, sztabów szkoleniowych oraz fanów piłki nożnej z całego świata. Stadionu Miejski przy ulicy Rychlińskiego był jednym z najliczniej odwiedzanych obiektów fazy grupowej turnieju.

Mało brakowało, a wielkiej imprezy w Bielsku-Białej w ogóle by nie było. Wstępnie na liście miast, które miały gościć najlepsze młodzieżowe drużyny świata widniały Bydgoszcz, Gdynia, Lublin, Łódź, Tychy i… Lubin. W maju 2018 FIFA wycofała jednak kandydaturę miasta z Dolnego Śląska z powodu niewystarczającej infrastruktury hotelowej. Na miejsce Lubina szybko wskoczyło Bielsko-Biała - i jak się okazało, ta decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę.

Spośród wszystkich sześciu miast, w których przecież sport od dawien dawna odgrywa bardzo istotną rolę, Bielsko-Biała uplasowało się na 2. miejscu pod względem frekwencji na meczach fazy grupowej Mistrzostw Świata U-20. Boiskowe zmagania drużyn z całego świata na Stadionie Miejskim średnio oglądało 6489 osób. Lepsza okazała się jedynie Łódź - frekwencja wyniosła średnio aż 11 195 kibiców. Powód tak znaczącej przewagi jest chyba jasny - to właśnie na stadionie Widzewa wszystkie trzy mecze rozgrywała Reprezentacja Polski.

Na podium znalazł się także Lublin - tamtejszy stadion gromadził średnio 6092 widzów. Niewielka różnica rozdzieliła Bydgoszcz i Gdynię. Frekwencja na obiektach z woj. kujawsko-pomorskiego i pomorskiego wyniosła odpowiednio 4993 i 4977 kibiców. Ranking zamykają sąsiedzkie Tychy - tam na meczach obecnych było średnio 4394 fanów.

Dodatkowo niezapomniany mecz 1/8 finału Argentyna - Mali zgromadził 9146 widzów średnia frekwencja na bielskim stadionie jeszcze wzrosła do blisko siedmiu tysięcy.

ab / bielsko.info
źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.