Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2867

Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni

Artykuł sponsorowany:

Ciepłe letnie dni sprzyjają rodzinnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Co robić, gdy pogoda sprzyja, a my nie chcemy dłużej smażyć się na leżaku? Najlepiej kupić basen i rozkoszować się orzeźwiającą kąpielą z całą rodziną!

Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni


Baseny ogrodowe coraz częściej pojawiają się na podwórkach przed domami i w ogródkach letniskowych. są nie tylko świetnym sposobem na ochłodę w upalne dni, ale także ciekawym rozwiązaniem na spędzanie czasu całą rodziną. Basen stelażowy jest szybki i łatwy w montażu. Dzięki temu, gdy temperatury spadną, można go samodzielnie złożyć i przechować aż do kolejnego sezonu.

W zależności od naszych potrzeb, a także miejsca, jakim dysponujemy, możemy dobrać odpowiedni rozmiar basenu. Należy przy tym pamiętać, że basen powinien stać na równym terenie. Warto także zwrócić uwagę na jego kształt. Okrągły basen potrzebuje bowiem sporo miejsca, z kolei na wąskiej działce lepiej sprawdzi się basen prostokątny. Niemałą rolę odgrywa również lokalizacja. Dobrze jest postawić basen w miejscu nasłonecznionym. Dzięki temu woda będzie ciepła, ale nadal przyjemna i odpowiednia do kąpieli. Nie zaleca się ustawiania basenu pod drzewami ze względu na spadające liście. Przy rozkładaniu basenu należy pamiętać także o bezpieczeństwie. Zadbajmy o to, by był on umiejscowiony z dala od źródeł prądu.

Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni
Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni


Niebagatelne znaczenie ma liczba osób, dla której basen będzie przeznaczony. Jednak decydując się na bardzo duży basen warto pamiętać, że zużyjemy więcej wody. Więcej czasu zajmie również jej nagrzanie przez słońce. Wielkość basenu należy dostosować także do wieku użytkowników - dla dzieci lepsze będzie bowiem płytsze dno.

Gdy już zdecydujemy się na konkretny model, który postawimy w swoim ogródku, musimy zadbać o to, by woda miała odpowiedni poziom pH. Można go sprawdzić kupując specjalny tester do wody basenowej. Po uzyskaniu informacji, czy woda jest bardziej kwaśna czy zasadowa, należy użyć specjalnych środków regulujących pH. Wodę w basenie należy również dezynfekować za pomocą przeznaczonych do tego preparatów. Podczas zakupu warto zwrócić uwagę czy do basenu dołączona jest pompa filtrująca, która odpowiada za wyławianie zabrudzeń oraz pokrowiec, który przed nimi chroni.

Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni
Basen w Twoim ogrodzie! Świetne rozwiązanie na upalne dni


Basen to jednak przede wszystkim przyjemność! Dlatego mamy dla Was kilka propozycji, jak spędzać w nim czas całą rodziną. Oprócz pływania i opalania się można np. zorganizować wyścigi statków. Nie potrzeba do tego jednak profesjonalnych modeli. Małe statki możemy stworzyć za pomocą opakowań po jogurtach, talerzyków i słomek. Gotowe okręty napędzane będą siłą podmuchu z płuc uczestników. Zabawa gwarantowana!

W basenie można także zabawić się w poszukiwaczy złota! Wystarczy na dnie przyczepić monety i nurkując je wydobywać. Liczy się czas i ilość zebranych monet! Kolejnym pomysłem jest stworzenie w basenie... deszczownicy! W tym celu trzeba sięgnąć po durszlak lub sitko i małym strumieniem przelewać przez nie wodę. To naprawdę świetny sposób na ochłodę!