Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 7 czerwca 2019
  • 9 czerwca 2019
  • wyświetleń: 2699

XI sezon wycieczkowy po Cygańskim Lesie

Za nami:

Stowarzyszenie Olszówka znów zaprasza na serie wycieczek po Cygańskim Lesie. Mimo kilkudziesięciu przeprowadzonych już spacerów, mieszkańcy ciągle chcą poznawać urokliwy zakątek Bielska-Białej.

Cygański Las to miejsce magiczne, które można odkrywać na wiele sposobów. Już w 20-leciu międzywojennym Olszówka i Mikuszowice Śląskie stały się atrakcyjnym miejscem dla malarzy, rysowników i akwarelistów, którzy się tu osiedlali, spotykali, dyskutowali i twórczo pracowali przenosząc na płótno lub papier piękne pejzaże z Cygańskiego Lasu.

Artystów plastyków, należące do nich wille, miejsca wspólnego malowania i towarzyskich spotkań oraz ulubione przez nich zakątki, będzie można poznać w najbliższą niedzielę podczas tradycyjnej wycieczki organizowanej przez Stowarzyszenie Olszówka. Spacer poprowadzi znawczyni malarstwa bielsko-bialskiego regionu Teresa Dudek Bujarek, historyk sztuki, starszy kustosz Muzeum Historycznego w Bielsku-Białej, prezes Górnośląskiego Oddziału Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Spotkanie 9 czerwca 2019 r. o godz. 10.00 przy pętli autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie. Następne wycieczki rozpoczynają się również o godzinie 10.00.

Terminy:
[uli]16 czerwca - prowadzący Jacek Zachara
14 lipca - prowadzący Jakub Krajewski
21 lipca - prowadzący Piotr Kenig
11 sierpnia - prowadzący Konrad Korzeniowski
25 sierpnia - prowadząca Ewa Janoszek/uli]

Udział w wycieczce jest bezpłatny dzięki wsparciu finansowym Gminy Bielsko-Biała w ramach programu "Kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego", a także Stowarzyszenia Olszówka dzięki akcji 1% dla organizacji pożytku publicznego.

Wycieczki odbywają się pod patronatem Bielsko-Bialskiego Towarzystwa Historycznego.

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.