Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 3 czerwca 2019
  • wyświetleń: 823

Jak urządzić domową siłownię?

Materiał partnera:

Zdrowy tryb życia od kilku lat staje się priorytetem dla wielu osób. Dieta i ćwiczenia są najskuteczniejszą metodą uzyskania pięknej i smukłej sylwetki oraz poprawienia kondycji swojego organizmu. Amatorzy aktywności zapisują się na zajęcia w klubach fitness i w siłowniach. Okazuje się jednak, że z odrobiną kreatywności, wiedzy i chęci, można urządzić w domu miejsce do treningów.

Jak urządzić domową siłownię?


Rozplanowanie przestrzeniPrzed zakupem sprzętu, trzeba rozplanować i odpowiednio zaaranżować dostępną przestrzeń. Oczywistym jest, że domowa siłownia powinna być podzielona na strefy treningowe o odpowiednich wymiarach. Nie możemy ustawiać maszyn i akcesoriów zbyt blisko siebie. Pomieszczenie musi być przestronne i funkcjonalne. Najlepiej jest dokonać wstępnych pomiarów i sprawdzić jakie maszyny i sprzęt zmieszczą się na dostępnym metrażu.

Wybór sprzętuPrzed zakupem akcesoriów do domowej siłowni, należy zrobić rozeznanie w sprzęcie. Trzeba znać specyfikację maszyn i ich funkcje. Nie ma potrzeby inwestować w kilka maszyn o podobnej charakterystyce. Warto również wiedzieć, które partie mięśniowe najlepiej jest ćwiczyć. Początkujący sportowcy nie zawsze zdają sobie sprawę, że najefektywniejsze jest rozpoczynanie treningu od ćwiczeń na największe partie mięśniowe: nogi, plecy i klatkę piersiową. Ćwiczenia na te okolice od razu wspomagają pracę innych - mniejszych mięśni. Poza tym, warto wiedzieć, jakie ćwiczenia pozwalają efektywnie i szybko spalić tłuszcz i wyrzeźbić mięśnie. Pozwoli to na wybór odpowiednich maszyn. Wszystkie niezbędne akcesoria znajdują się na: specialfitness.pl. Firma proponuje profesjonalny sprzęt treningowy, który sprawdzi się w stacjonarnych i domowych siłowniach.

Wyposażenie siłowni - sprzęt cardio i ciężaryPrzy wyborze sprzętu trzeba pamiętać, że treningi dzieli się na siłowy i cardio. Są to dwa różne rodzaje aktywności, dlatego domowa siłownia powinna być wyposażona w maszyny do ćwiczeń tlenowych i beztlenowych. Urządzenia cardio takie jak bieżnia, rower czy orbitrek pozwalają na długotrwały wysiłek fizyczny o stałej intensywności. Są to maszyny do treningu tlenowego. Najbardziej znaną aktywnością beztlenową jest trening siłowy, gdzie ćwiczenia wykonywane są w seriach np. podnoszenie ciężarów. Jeśli dopiero zaczynamy swoją przygodę z trenowaniem, warto postawić na bieżnię lub rower oraz hantle i kettle. Wiele akcesoriów dostępnych jest w atrakcyjnych cenach i można wykonywać na nich różne ćwiczenia. Przykładem jest choćby ławka do ćwiczeń. Służy ona do robienia brzuszków i wykonywania różnorodnego treningu z hantlami. Oczywiście waga akcesoriów (hantli i kettli) powinna być dostosowana do naszych aktualnych możliwości treningowych. Wraz z upływem czasu i regularnymi ćwiczeniami, możliwości i siła mięśni wzrasta, dlatego należy mieć w zanadrzu również ciężary o większej wadze.

Aranżacja domowej siłowni nie jest trudna, zwłaszcza, że profesjonalny, wysokiej jakości sprzęt dostępny jest od ręki w sieci. Przed dokonaniem transakcji warto jednak zgłębić pewną wiedzę na temat sprzętu, a w razie potrzeby poprosić o pomoc osobę doświadczoną, która pomoże wybrać odpowiednie maszyny i akcesoria.