Wiadomości

  • 31 maja 2019
  • wyświetleń: 1958

Niezależni.BB nagrodzili kolejnego samorządowca. Tym razem kobietę

29 maja w Wyższej Szkole Finansów i Prawa w Bielsku-Białej odbyła się IV Gala "Samorządowiec Podbeskidzia".

samorządowiec podbeskidzia
Niezależni.BB nagrodzili kolejnego samorządowca. Tym razem kobietę · fot. Niezależni.BB


Podczas wydarzenia Nagrodę im. Marty Garapich otrzymała burmistrz Strumienia Anna Grygierek "za udowodnienie, że kobieta może być świetnym szefem i liderem lokalnej społeczności". Ponadto nominowani do nagrody byli: Artur Beniowski - wójt Bestwiny, Włodzimierz Piątek - radny gminy Świnna, Józefa Wawak - szefowa Rady Osiedla Straconka w Bielsku-Białej i Tomasz Żak - burmistrz Andrychowa.

Nagroda im. Marty Garapich "Samorządowiec Podbeskidzia" przyznawana jest od 2015 roku. Zwycięzcę wyłania kapituła nagrody w składzie: Andrzej Sikora (b. poseł Obywatelskiego Klubu Poselskiego i ostatni wojewoda bielski), Zbigniew Leraczyk (b. poseł i prezydent Bielska-Białej), Mirosław Styczeń (b. poseł i wojewoda bielski), Radosław Ostałkiewicz (wójt Jaworza, laureat Nagrody w 2017 roku) i Krzysztof Klęczar (burmistrz Kęt, laureat Nagrody w roku 2018). Sędzia Marta Garapich po zwycięstwie Solidarności w 1989 roku pełniła w województwie bielskim funkcję pełnomocnika rządu do spraw reformy samorządowej. Była też pierwszym laureatem nagrody "Samorządowiec Podbeskidzia".

- W pracy samorządowców i społeczników najważniejsze jest budowanie dobrych relacji - nie tylko w gminie, ale też na poziomie powiatu czy województwa. Na szczęście my samorządowcy często wzajemnie się wspieramy, z czego bardzo się cieszę. Zadowalające jest też to, że wielu samorządowców, pomimo że wywodzi się z partii politycznych, to jednak w swej codziennej pracy szuka porozumienia z innymi osobami, nawet o różnych poglądach - mówiła Anna Grygierek.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.