bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 27 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2901

Kierowca tira z 3 promilami

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Kierowca 15-tonowego tira wiozący 10-tonowy ładunek wjechał w wąską uliczkę Jeździecką, gdzie uszkodził słup energetyczny, a następnie na dobre utknął w błocie. Policjantom tłumaczył, że tak poprowadziła go nawigacja. Jak się jednak okazało powód był zgoła odmienny - badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi blisko 3 promile alkoholu.

Do zdarzenia w bielskiej Straconce. 36-letni kierowca ciągnika siodłowego z naczepą przewoził chemię gospodarczą. Z ulicy Górskiej wjechał w wąską uliczkę Jeździecką, gdzie najpierw uderzył w słup energetyczny, a następnie ugrzązł w błocie.

Próbował wyjechać na główną ulicę, wycofywał pojazd, angażował też przechodniów do pomocy, ale ostatecznie manewr wyjechania 25-tonowym „kolosem” się nie powiódł.

W międzyczasie świadkowie zdarzenia wezwali na miejsce policję. Kierowca mętnie tłumaczył się przed mundurowymi, że tak poprowadziła go nawigacja. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał we krwi blisko 3 promile alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu teraz do 2 lat więzienia. Nie wspominając już, że jako zawodowy kierowca najprawdopodobniej straci pracę.

new / bielsko.info
źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj