Wiadomości

  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 6903

[ZDJĘCIA] Policjanci z karabinami zabezpieczali teren wokół stadionu

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej i Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej zabezpieczali w piątek pierwszy z ośmiu meczy tego turnieju, które zostaną rozegrane na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej.

Policyjne zabezpieczenie meczu FIFA U-20 - 24.05.2019 · fot. KMP Bielsko-Biała


Od kilku miesięcy trwały przygotowania do piłkarskich mistrzostw świata U-20 organizowanych przez FIFA. Dzisiaj w Bielsku-Białej rozegrane zostało pierwsze z ośmiu spotkań. Puchar Świata dla kibiców to przede wszystkim piłkarskie emocje, natomiast dla wszystkich służb to ogromne wyzwanie. Dla mieszkańców oraz kierowców poza tym, że przez osiem meczowych dni miasto jest w centrum zainteresowania futbolowego świata to także utrudnienia w ruchu drogowym związane z zabezpieczeniem imprezy masowej i eskortami drużyn podczas dojazdu na stadion i do hoteli.

Drogi wokół stadionu zostały zamknięte na 3 godziny przed rozpoczęciem meczu, a do zamkniętej strefy policjanci wpuszczali tylko za okazaniem specjalnych przepustek. Nad bezpieczeństwem blisko 5 tysięcy kibiców nie tylko z Polski, ale ze wszystkich stron świata oraz mieszkańców - także tych nie zainteresowanych wydarzeniem i kierowców czuwali od wczesnych godzin popołudniowych policjanci z drogówki, wydziału prewencji, kryminalnego, sztabu, bielskich komisariatów i pododdziału prewencji w Wapienicy.

W związku ze światową rangą wydarzenia zostały wdrożone najwyższe środki ostrożności nie tylko wokół stadionu, ale w całym mieście. Policjanci współpracowali ze strażą pożarną i strażakami miejskimi oraz służbami ochrony FIFA. Zabezpieczeniem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bielsku-Białej; mł. insp. Krzysztof Gałuszka wraz z Dowódcą Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Bielsku-Białej mł.insp. Krzysztofem Fajferkiem.

Mecz zakończył się zwycięstwem zasad fair-play i kulturalnego kibicowania. W związku z meczem nie doszło do zdarzeń nadzwyczajnych. - Dziękujemy wszystkim kibicom i mieszkańcom za okazaną policjantom życzliwość, a kierowcom za bezpretensjonalne stosowanie się do zmiany organizacji ruchu w związku z meczem - informuje policja.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.