bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 24 maja 2019
  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 3933

Korowód i festyn na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego

Za nami:

Fundacja na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Bielsku-Białej informuje, że 25 maja 2019 r. wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bielsku-Białej oraz Komendą Miejską PSP organizuje - XXVI Ogólnopolskie Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego, które odbędą się na terenie Parku Słowackiego w Bielsku-Białej pod hasłem: "Kultury świata". Wydarzenie tradycyjnie poprzedzi barwny korowód przed Ratuszem.

Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2017
Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego - 27.05.2017 · fot. UM Bielsko-Biała


Impreza ta zgodnie z działalnością statutową Fundacji ma na celu propagowanie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, znajomości przepisów oraz sposobów unikania zagrożeń wynikających z rozwoju ogólnie pojętej komunikacji samochodowej. Jest adresowana do uczniów ze szkół podstawowych i szkół średnich oraz przedszkolaków, których drużyny będą rywalizować o cenne nagrody: rowery, telewizory czy urządzenia wielofunkcyjne. Na nagrody przeznaczono 30 tys. zł. Uczniowie biorący udział w finale konkursu otrzymają również cenne nagrody indywidualne.

Oprócz wiedzy teoretycznej każdy uczestnik może zdobywać lub doskonalić już nabyte umiejętności praktyczne, biorąc udział w przygotowanych konkurencjach sprawnościowych, quizach i konkursach. W programie imprezy znajdą się także animacje z zakresu prewencji: „Sznupek na wakacjach”, pokazy bezpiecznych zachowań na drodze, pokazy działania symulatorów: dachowania, jazdy samochodem i jazdy motocyklem oraz autogogle, pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, pokazy nowoczesnego sprzętu wojska, Policji, Straży Pożarnej, GOPR, a także historycznego, zabytkowego sprzętu będącego na wyposażeniu Wojska Polskiego oraz liczne i emocjonujące rozgrywki sportowe. W czasie trwania imprezy wystąpią zespoły „Włóczykije”, „Grupa Furmana” oraz ZPiT „Bielsko”.

W związku z organizacją „XXVI Ogólnopolskich Dni Bezpieczeństwa, Kultury Ruchu i Ratownictwa Drogowego” wystąpią czasowe zamknięcia:
  • placu Ratuszowego od dnia 24 maja 2019 r. od godz. 15.00 do dnia 25 maja 2019 r. do godz. 12.00,
  • ulic: Ks. Stanisława Stojałowskiego, Ratuszowej, 11 Listopada, Norberta Barlickiego, Wzgórze, 3 Maja, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego na przemarsz korowodu dzieci i młodzieży w dniu 25 maja 2019 r. w godz. 11.30 - 12.30.


brd


brd

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.