bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2012
  • 27 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 8502

Alarm bombowy w Sferze

W czwartek do popołudnia była zamknięta Galeria Sfera oraz odcinki ulic Grażyńskiego, Wałowej i Piłsudskiego. Policjanci przeszukiwali Sferę w poszukiwaniu ładunku wybuchowego.

Rano policjanci otrzymali informacje od anonimowego mężczyzny o podłożeniu bomby. Na miejsce udały się jednostki straży pożarnej, policji i pogotowia. Akcje zaczęto od ewakuacji pracowników i klientów galerii handlowej - w sumie tysiąc osób. Po przeszukaniu Sfery okazało się, że alarm był fałszywy.

Alarm bombowy w Sferze · fot. gekon


To już kolejna tego typu akcja w Bielsku-Białej. Dzień wcześniej alarm bombowy ogłoszono w siedzibie Sądu Rejonowego. W rezultacie na kilka godzin na ulicy Mickiewicza wstrzymano ruch pojazdów.

W grudniu zeszłego roku policyjni wywiadowcy zatrzymali z kolei 17-letnią bielszczankę i jej 14-letniego wspólnika, którzy wywołali aż siedem alarmów bombowych w Bielsku.

ups / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.