Wiadomości

  • 21 maja 2019
  • wyświetleń: 3455

Napadł kobietę na przystanku. Był poszukiwany przez sąd

Policjanci z bielskiej czwórki zatrzymali 35-letniego bielszczanina, który napadł kobietę na przystanku autobusowym. Mężczyzna skradł jej telefon komórkowy warty 500 zł i uciekł. Mężczyzna posługiwał się fałszywą tożsamością, gdyż był poszukiwany przez bielski sąd. Z policyjnego aresztu trafił wprost do więziennej celi.

zatrzymanie
Napadł kobietę na przystanku. Był poszukiwany przez sąd · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło 16 maja na ulicy Piłsudskiego w Bielsku-Białej. Na przystanku autobusowym 20-latka, czekając na swojego chłopaka, rozmawiała z nim przez telefon komórkowy. W pewnym momencie została zaatakowana przez mężczyznę, który, próbując ją dusić, wyrwał jej z ręki telefon i uciekł. Przerażona kobieta zdążyła zapamiętać jego wygląd. Kiedy na miejsce przyjechał jej zaniepokojony nagłym przerwaniem połączenia chłopak, razem wezwali na pomoc Policję.

Na miejsce zostali skierowani mundurowi z Komisariatu IV Policji w Bielsku-Białej, którym kobieta przekazała rysopis sprawcy. Rozpoczęły się poszukiwania napastnika. Kilka ulic dalej policjanci zauważyli mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi poszukiwanego. Kiedy został okazany pokrzywdzonej, rozpoznała ona w nim agresora. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko dwa promile alkoholu. Nie miał przy sobie dokumentów, a policjantów, którzy go legitymowali, próbował oszukać, podając dane personalne swojego brata.

Policjanci nie dali się jednak "nabrać”"i dzięki policyjnej bazie danych ustalili jego prawdziwą tożsamość. Mężczyzna był poszukiwany przez bielski sąd w celu odbycia kary 12 miesięcy więzienia za inne przestępstwa. W przeszłości był już on karany za rozboje i pobicia, za które przebywał w więzieniu. Stróże prawa odzyskali zrabowany telefon, a 35-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Następnego dnia został doprowadzony do prokuratora, który przedstawił mu zarzut rozboju, za który grozi kara do 12 lat więzienia. Mężczyzna trafił już do celi, gdzie będzie oczekiwał na rozprawę. Ponieważ jest recydywistą, musi się liczyć ze znacznie surowszym wyrokiem.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.