bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 maja 2019
  • 25 maja 2019
  • wyświetleń: 2199

Przełom maja i czerwca z MDK: najpierw dyktando, później Dzień Dziecka

Za nami:

Miejski Dom Kultury w Bielsku-Białej zaprasza na dwie imprezy, które odbędą się na przełomie maja i czerwca.

W czwartek, 30 maja o godzinie 9.00, wspólnie z Akademią Techniczno-Humanistyczną, MDK zorganizuje szóstą edycję Beskidzkiego Dyktanda O Pióro Prezydenta Bielska-Białej. Wszyscy chętni, po wcześniejszej (do 20 maja) rejestracji (ilość miejsc ograniczona), mogą zawalczyć o tytuł Beskidzkiego Mistrza Ortografii i szereg atrakcyjnych nagród. Do wygrania m.in. laptopy, tablety, smartwatche, prezydenckie pióro i rektorski puchar. Oficjalne wyniki zostaną ogłoszone jeszcze w tym samym dniu około południa, a nagrody od razu trafią w ręce zwycięzców czterech konkursowych kategorii.

Tego samego dnia o godzinie 18.00 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz odbędzie się spotkanie autorskie z Jerzym Bralczykiem i Lucyną Kirwil, będące promocją książki pt. „Pokochawszy. O miłości w języku", w której, w rozmowie z Karoliną Oponowicz, najbardziej znany polski językoznawca i jego żona - psycholożka dyskutują o wszystkim tym, co jest z miłością związane: o romantycznych wyznaniach, zakochaniu i odkochaniu, seksie, kłótniach, rozstaniach i czułych słowach. 

dyktando i dzień dziecka


Z kolei w sobotę, 1 czerwca od godziny 11.00 do 16.00 MDK zaprasza wszystkie dzieci do Parku im. Juliusza Słowackiego przy BCK-u na imprezę o nazwie „Dzień Dziecka jest super!” - festyn rodzinny jakiego do tej pory, w takiej skali, w stolicy Podbeskidzia jeszcze nie było.

W programie m.in. koncerty i pokazy, gry edukacyjno-sportowe i logiczne, wioska indiańska, szereg bezpłatnych warsztatów plastycznych, technicznych, ceramicznych itp. Przewidziano również praktyczne ćwiczenia robienia dużych baniek mydlanych i… warsztaty czekoladowe. Dla najmłodszych, spragnionych aktywnej ruchowej zabawy, podstawione zostaną tzw. dmuchańce. Do tego malowanie buziek oraz wiele innych niespodzianek

Warto już dziś zarezerwować czas, aby 1 czerwca pojawić się całą rodziną na imprezie i w bardzo prosty, dostępny sposób wywołać uśmiech na twarzy swojego dziecka w tym świątecznym dniu.

dzień dziecka

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.