bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 1893

Marta Waliczek powalczy z Litwinką. Wygraj bilety na czerwcową galę

- Jest mi bardzo miło, że Gala Celtic Gladiator odbędzie się w moim rodzinnym mieście, dzięki temu będę mogła się zaprezentować przed własną publicznością - mówi Marta Waliczek, zawodniczka DAAS Berserker's Team, która poznała właśnie swoją przeciwniczkę na czerwcową Galę w Bielsku-Białej.

Fighterzy z Bielska-Białej szlifują formę przed galą MMA
Marta Waliczek powalczy z Litwinką · fot. materiały prasowe


Końcem kwietnia bielszczanka Marta Waliczek stoczyła swoją ostatnią walkę. Podczas turnieju "Battle of Volga" w Toliatti w Rosji pokonała jednogłośnie i bezapelacyjnie faworytkę gospodarzy Zairę Dyshekovą, broniąc mistrzowskiego pasa MMA.

- Ta walka była dla mnie przede wszystkim sprawdzianem progresu, jaki udało mi się osiągnąć przez ostatnie miesiące. Szczególnie biorąc pod uwagę fakt, iż rywalka była bardzo wymagająca i nie mogłam pozwolić sobie na najmniejszą chwilę nieuwagi. Musiałam pozostać maksymalnie skoncentrowana przez cały pojedynek - mówi bielska fighterka.

- Intensywny okres ciężkiej pracy mojej i trenera Damiana Herczyka zaowocował w oktagonie. Na wynik walki złożyły się aspekty zarówno te fizyczne, a więc wypracowane podczas treningów, jak i mentalne, które udało mi się dobrze poukładać w głowie i skupić na walce. Po raz kolejny też nie zawiódł „game plan” i współpraca z narożnikiem. Nareszcie miałam okazję przekonać się, że moja forma i umiejętności rzeczywiście są coraz lepsze - komentuje Waliczek.

Fighterzy z Bielska-Białej szlifują formę przed galą MMA
Marta Waliczek powalczy z Litwinką · fot. materiały prasowe


W sobotę 29 czerwca wraz z liczną grupą zawodników DAAS Berserker's Team Marta Waliczek zaprezentuje się bielskiej publiczności podczas Międzynarodowej Gali Celtic Gladiator. Jej rywalką w hitowo zapowiadającej się walce wieczoru będzie Litwinka Julija Stoliarenko, która większość swoich zawodowych walk zakończyła dotąd zwycięsko. 26-latka, mierząca 170 cm wzrostu, w ostatnim pojedynku nie dała szans Rosjance Natalyi Dyachkovej. Wcześniej stoczyła m.in. zacięty bój z Amerykanką Leah Letson z federacji UFC. - To zawodniczka doświadczona, charakteryzująca się zarówno dobrym parterem, jak i "stójką" - ocenia krótko Waliczek.

Jak zapewnia, motywacji w trakcie przygotowań do pojedynku w Bielsku-Białej jest pod dostatkiem. - Tak naprawdę przygotowania do każdej walki mobilizują mnie maksymalnie. Staram się nie narzucać sobie dodatkowej presji. Robię to, co kocham i czuję, że ewoluuję jako zawodniczka i za każdym razem poszerzam swoje możliwości. To jest mój motor napędowy. Jest mi bardzo miło, że Gala Celtic Gladiator odbędzie się w moim rodzinnym mieście, dzięki temu będę mogła się zaprezentować przed własną publicznością. Jednak nie ukrywam, że tak przed, jak i w trakcie walki będę skoncentrowana na tym, żeby zawalczyć jak najlepiej, niezależnie od miejsca, czy widowni - zaznacza bohaterka nadchodzącej Gali, szybko już w kontekście czerwcowego wydarzenia dodając: - To pierwsza tego typu impreza sportowa w Bielsku-Białej od wielu lat i będzie można spotkać na niej czołowych zawodników MMA. Być częścią takiego wydarzenia warto moim zdaniem choćby po to, aby przekonać się, jak piękny, nieprzewidywalny i emocjonujący jest to sport - komentuje Marta Waliczek.

Zakup biletu na Galę w Bielsku-Białej: www.kupbilet.pl/celticgladiator4.
Bieżące informacje dotyczące Gali w Bielsku-Białej: Facebook/CelticGladiatorPoland oraz www.celticgladiator.com.

Portal bielsko.info jest patronem medialnym czerwcowej gali Celtic Gladiator w Bielsku-Białej. Razem z organizatorem gali przygotowaliśmy konkurs, w którym można wygrać dwa podwójne bilety na galę.

Konkurs

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.