bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 4986

Kolejne bajkowa rzeźba stanie w Bielsku-Białej. Zobacz projekt

Uznana bielska rzeźbiarka, Lidia Sztwiertnia, zakończyła prace nad modelem kompozycji rzeźbiarskiej, przedstawiającej postaci z serialu "Pampalini łowca zwierząt".

Pampalini łowca zwierząt
Projekt rzeźby postaci z bajki "Pampalini łowca zwierząt" · fot. UM Bielsko-Biała


Pampalini, bohater serialu, który powstał w bielskim Studiu Filmów Rysunkowych, został uwieczniony na modelu wraz z hipopotamem, który pojawia się w jednym z odcinków kultowej serii. Podobnie jak w kreskówce, nieustraszony łowca zwierząt ucieka przed uśmiechniętym zwierzakiem.

Model ma niespełna 30 cm wysokości - na jego podstawie powstanie kompozycja rzeźbiarska o wysokości około 130 cm.

Prace rzeźbiarskie i odlewnicze zakończą się na przełomie listopada i grudnia 2019 r. Autor wizerunków plastycznych postaci, Bronisław Zeman, na każdym etapie realizacji służy artystom wsparciem i radą. Od rozpoczęcia projektu współpracuje również z Wydziałem Promocji Miasta Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej, który jest odpowiedzialny za realizację tego zadania.

Warto przypomnieć, że pomysł wzbogacenia przestrzeni publicznej o nowe rzeźby dwukrotnie został zgłoszony jako projekt do budżetu obywatelskiego Bielska-Białej w latach 2014 i 2015.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.