bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 17 maja 2019
  • wyświetleń: 3502

Ekolodzy chcą, żeby szpaler drzew uznano za pomnik przyrody

Ekolodzy z Bielska-Białej zwrócili się do prezydenta miasta z wnioskiem o uznanie za pomnik przyrody szpaleru 24 drzew rosnących wzdłuż ulicy Cieszyńskiej. Wniosek poparli radni klubu Niezależni.BB - Tomasz Wawak i Janusz Okrzesik, którzy wystosowali interpelację w tej sprawie.

Wycinka starych platanów przy ulicy Cieszyńskiej - 30.01.2018 · fot. bielsko.info


- Na początku ubiegłego roku dzięki determinacji mieszkańców i działaczy ekologicznych, udało się uchronić przed wycinką kilka cennych okazów drzew, rosnących przy ulicy Cieszyńskiej pomiędzy ulicami Piotra Skargi i Browarną. Zlecona przez społeczników analiza dendrologiczna podważyła zasadność decyzji o wycince - informują radni klubu Niezależni.BB.

3 kwietnia br. bielscy działacze ekologiczni złożyli wniosek o uznanie za pomnik przyrody szpaleru drzew, tj. 21 platanów klonolistnych, 1 klonu pospolitego i 2 głogów dwuszyjkowych. - Wyrażamy poparcie dla tego wniosku, uważamy, że jego realizacja trwale zabezpieczy ww. okazy drzew, które posiadają dużą wartość przyrodniczą, krajobrazową, kulturową i historyczną - dodają w interpelacji radni Tomasz Wawak i Janusz Okrzesik.

pomnik przyrody
Ekolodzy chcą, żeby szpaler drzew uznano za pomnik przyrody · fot. bielsko.info


Adam Ruśniak, zastępca prezydenta miasta, poinformował, że zostanie zlecona szczegółowa analiza możliwości realizacji wniosków ekologów. W tym celu zostanie przeprowadzona wizja w terenie, a następnie w razie konieczności zostanie zlecona ekspertyza dendrologiczna.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.