bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 1917

Zwiększono czas trwania kadencji Rad Osiedli do 5 lat

14 maja 2019 roku w trakcie VIII sesji, Rada Miejska dokonała zmian w statutach 30 Rad Osiedli. Uchwały wydłużają czas trwania kadencji Rad Osiedli do 5 lat, dostosowując tym samym ten okres do wydłużonej kadencji organów samorządowych.

rada osiedla lipnik
Zwiększono czas trwania kadencji Rad Osiedli


Realizując wnioski i postulaty płynące od Rad Osiedli oraz mieszkańców, Rada Miejska znacznie poszerzyła kompetencje opiniodawcze tych organów o sprawy związane z planami budowy dróg gminnych o znaczeniu lokalnym, zmianami organizacji ruchu, przebiegiem linii komunikacyjnych i usytuowaniem przystanków komunikacyjnych, tworzeniem, łączeniem, podziałem, likwidacją lub przekształceniem miejskich jednostek organizacyjnych, a także sprzedażą miejskich gruntów położonych na terenie Osiedla.

Dodatkowo, Rady Osiedli uzyskały możliwość opiniowania projektów zgłaszanych w ramach Budżetu Obywatelskiego, przewidzianych do realizacji na swoim obszarze działania.

ab / bielsko.info
źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.