bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 maja 2019
  • wyświetleń: 4362

W Bielsku-Białej powstał Ośrodek Integracji Obcokrajowców

Dzięki inicjatywie i wsparciu finansowemu Urzędu Miasta Bielska-Białej rozpoczyna w naszym mieście swoje funkcjonowanie Ośrodek Integracji Obcokrajowców "myBB". Jego celem jest wsparcie informacyjne obcokrajowców oraz organizacja różnych przedsięwzięć na rzecz integracji ze społecznością lokalną.

ukraińcy w bielsku
Ukraińcy na placu Bolesława Chrobrego · fot. bielsko.info


Za organizację i prowadzenie Ośrodka na rzecz integracji obcokrajowców, zamieszkujących miasto Bielsko-Biała w okresie pilotażowym maj-grudzień br. odpowiedzialne jest Towarzystwo Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

- Zamierzamy stworzyć system wsparcia i poradnictwa dla osób przybyłych do Bielska-Białej z zagranicy w celu ułatwienia im zadomowienia się w mieście i przystosowania do nowych warunków życia. Zadanie pilotażowe będzie szansą na zebranie pod koniec roku pełniejszych informacji o potrzebach i problemach zarówno obcokrajowców, jak i dotychczasowych mieszkańców Miasta - mówi Grażyna Staniszewska, Przewodnicząca Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia.

- Uruchomienie Ośrodka jest kolejną odpowiedzią Urzędu Miasta oraz naszego Towarzystwa na potrzeby zwiększającej się z miesiąca na miesiąc grupy obcokrajowców, która przyjeżdża do Bielska-Białej ze względu na możliwość podjęcia pracy lub studiów, lecz często z uwagi na trudności językowe, brak dostępu do informacji oraz brak dostępu do bezpłatnego wsparcia formalno-prawnego czy psychologicznego, jest pozbawiona możliwości aktywnego udziału w życiu miasta, przez co czuje się obco - dodaje była parlamentarzystka.

W ramach Ośrodka Integracji "myBB", który funkcjonuje od maja br. w siedzibie Towarzystwa Przyjaciół Bielska-Białej i Podbeskidzia przy ul. Krasińskiego 5a/10, obcokrajowcy i mieszkańcy będą moli uzyskać wparcie m.in.:
  • z formalnościami i wyzwaniami życia codziennego
  • w kontaktach z urzędami, pracodawcami, placówkami służby zdrowia i oświaty


Ośrodek jest otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 - 18:00. Kontakt e-mail: info@mybb.org.pl.

mybb

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.