Wiadomości

  • 14 maja 2019
  • wyświetleń: 9161

Zima w połowie maja! Na Szyndzielni spadło 10 centymetrów śniegu

W nocy z poniedziałku na wtorek w wyższych partiach Beskidów spadł śnieg. Dziś rano pokrywa śnieżna w rejonie schroniska na Szyndzielni wynosiła około 10 centymetrów!

Loading...


Taką pogodę w maju pamiętają tylko najstarsi górale. Na niewiele ponad miesiąc przed rozpoczęciem kalendarzowego lata w Beskidach spadł śnieg. Dziś rano biało było m.in. na przełęczy Samopolskiej.

- Musimy się przyzwyczaić do aktualnej pogody za oknem, bo przez najbliższe 3-4 dni właśnie taki typ aury nas czeka. Będzie zimno, będzie padać. Na szczęście suma opadów nie będzie groźna. Do piątku spodziewamy się że spadnie maksymalnie 40-60 litrów wody na m2. Temperatury maksymalne początkowo 6-9°C, pod koniec tygodnia 13-15°C - informują Łowcy Burz Podbeskidzie.

Loading...


Co ciekawe, dokładnie rok temu temperatura powietrza wynosiła 19 stopni Celsjusza, a średnia temperatura w Bielsku-Białej w maju 2018 r. wynosiła 21 stopni.

Ariel Brończyk / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.