bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 14 maja 2019
  • wyświetleń: 2359

Inscenizacja historyczna walki żołnierzy oddziału "Bartka"

Za nami:

W dniach 18-19 maja odbędzie się tegoroczny Rajd Bartka. W ramach wydarzenia w Beskidzie Śląskim przewidziano m.in. inscenizację walki żołnierzy NSZ oraz ognisko połączone z koncertem patriotycznym.

rajd bartka
fot. materiały prasowe


Tematem przewodnim tegorocznego XV Rajdu "Bartka" będzie historia plut. NSZ Edwarda Biesoka ps. "Edek" oraz historia starcia do którego doszło 13.05.1946 na Błatniej w Beskidzie Śląskim. Projekt będzie składał się z pieszego spaceru w górach, inscenizacji historycznej w wykonaniu Grupy Rekonstrukcji Historycznej „Beskidy”, koncertu muzycznego oraz w następnym dniu uroczystości pod pomnikiem NSZ na Błatniej.

Celem przedsięwzięcia jest propagowanie głównie wśród młodzieży form aktywnego wypoczynku połączonego z poznawaniem historii współczesnej - działań polskiego podziemia niepodległościowego, antykomunistycznego w latach 1945-1947 na Śląsku Cieszyńskim i Żywiecczyźnie.

rajd bartka

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.