bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 11 maja 2019
  • wyświetleń: 10248

[ZDJĘCIA] Szalony pościg zakończony na torowisku. Kierowca zbiegł!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Sceny niczym z dobrego filmu akcji rozegrały się dziś nad ranem w Bielsku-Białej. Kierowca Mazdy szalał po mieście, obijając się od krawężników - zareagował świadek, który powiadomił policję. Skończyło się pościgiem i zablokowanym torowiskiem. Sprawca uciekł pieszo. Trwa obława.

Szalony pościg zakończony na torowisku - 11.05.2019 · fot. Bielskie Drogi


Wszystko zaczęło się około godziny 5 rano w okolicach ulicy Lipnickiej, gdzie kierowca Hyundaia stwierdził, że jadący przed nim kierowca Mazdy znajduje się pod wpływem alkoholu. Wskazywał na to jego sposób jazdy. Podejrzany pojazd wjechał w ślepy odcinek tzw. "starej Lipnickiej" i tam doszło do rozmowy, po której świadek już nie miał wątpliwości, że ma styczność z pijanym lub znajdującym się pod wpływem środków odurzających kierowcą. Została wezwana policja.

Kierowca Mazdy zdecydowanie nie miał ochoty na rozmowę ze stróżami prawa. Udało mu się odjechać, a świadek rozpoczął pościg podając na bieżąco dyżurnemu policji swoją lokalizację. Szaleńcza jazda trwała kilka dobrych minut. Mazda odbijała się od krawężników jadąc z bardzo dużą prędkością. W okolicy pl. Ratuszowego doszło do kolizji z betonowymi donicami i słupkami zabezpieczającymi parking, ale to jednak nie zatrzymało zbiega, który po chwili wjechał na ulicę Sempołowskiej, gdzie dojechał do torów. Ku zdziwieniu wszystkich Mazda wjechała na tory i pojechała w torowiskiem w stronę Żywca. Uszkodzony pojazd zatrzymał się kilkadziesiąt metrów dalej, a kierowca kontynuował ucieczkę pieszo. Próbował go gonić świadek, a po chwili dołączyli policjanci. Mężczyzna "zgubił ogon". Trwają jego poszukiwania.

Linia kolejowa z Bielska-Białej do Żywca została zablokowana. Zorganizowano komunikację zastępczą. Porzucona Mazda została poddana oględzinom technika kryminalistyki. Po zakończonych czynnościach na miejsce dojedzie kolejowa drezyna z dźwigiem. Pojazd zostanie zdjęty z torów i zapakowany na lawetę pomocy drogowej. Utrudnienia podróżnych mogą potrwać kilka dobrych godzin. W dalszym ciągu trwają czynności (stan na godzinę 7:10).

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj