bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 9 maja 2019
  • 9 sierpnia 2019
  • wyświetleń: 23947

[WIDEO, ZDJĘCIA] Tour de Pologne w Bielsku-Białej! Wygrał Luka Mezgec!

Już po raz kolejny Bielsko-Biała znalazło się na mapie najbardziej prestiżowego wyścigu kolarskiego w Polsce. W naszym mieście zlokalizowana była meta 5. etapu 76. Tour de Pologne. Kolarze wjechali na nią z impetem, a finishowi wyścigu towarzyszyły ogromne emocje! Ostatecznie zwycięzcą został Luka Mezgec.

Meta 5. etapu 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. bielsko.info


Zdjęcia kolarzy z podjazdu na ul. Armii Krajowej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info


Zdjęcia kolumn reklamowej i technicznej - V etap 76. Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. Andrzej Grynpeter / bielsko.info
Loading...


Tour de Pologne zagościł w naszym mieście 7 sierpnia. Trasa etapu liczącego około 154 km rozpoczęła się przy Kopalni Soli w Wieliczce. Meta zlokalizowana była na wysokości spółki ZIAD przy Alei Armii Krajowej.

Przed finiszem kolarzy przeprowadzone zostały także wyścigi Kinder+Sport Mini Tour de Pologne.

Kinder+Sport Mini Tour de Pologne i Miasteczko Tour de Pologne w Bielsku-Białej - 7.08.2019 · fot. bielsko.info


Loading...


Podczas 76. Tour de Pologne kolarze wystartowali z Rynku Głównego w Krakowie i po pokonaniu siedmiu etapów o łącznej długości ponad 1060 kilometrów zafiniszują w Bukowinie Tatrzańskiej. Tegoroczny wyścig nawiązuje do stulecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego i jest rozgrywany jako „Wyścig Pokoleń”.

W 76. Tour de Pologne UCI World Tour kolarze walczą o żółtą koszulkę i zwycięstwo w klasyfikacji generalnej CARREFOUR, a także w poszczególnych klasyfikacjach - Najlepszy Góral TAURON, Najlepszy Sprinter LOTOS oraz Najaktywniejszy Zawodnik LOTTO. LOTOS jest także sponsorem klasyfikacji premii Najlepszy Polak.

ab, BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.