bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 8 maja 2019
  • 9 maja 2019
  • wyświetleń: 3973

Kandydaci Ruchu Kukiz'15 spotkali się z mieszkańcami Bielska-Białej

Dziś w południe na placu Bolesława Chrobrego można było spotkać parlamentarzystów ruchu Kukiz'15 - kandydatów ugrupowania Pawła Kukiza w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

kukiz
Kandydaci Ruchu Kukiz'15 spotkali się z mieszkańcami Bielska-Białej · fot. bielsko.info


W spotkaniu otwartym z mieszkańcami stolicy Podbeskidzia wzięło udział czterech posłów - kandydatów do Parlamentu Europejskiego ruchu Kukiz'15 z okręgu śląskiego. W centrum miasta można było spotkać posłów Grzegorza Długiego, Krzysztofa Sitarskiego, Jerzego Jachnika oraz Tomasza Jaskółę.

Lider listy w okręgu nr 11, poseł Grzegorz Długi, w kilku słowach powiedział nam o głównych założeniach ruchu Kukiz'15 przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego.

- Chcemy, aby Unia Europejska się rozwijała, ale bez kuli u nogi, jaką jest w tej chwili biurokracji. Koncepcje, którzy niektórzy głoszą, aby Unię Europejską rozwalić, są koncepcjami nierozsądnymi. Są koncepcjami w interesie Putina, natomiast nie są to koncepcje zgodne z polską racją stanu. Nie jest też zgodne z polską racją stanu, aby z Europy zrobić jedno wielkie państwo, i to nie tylko dlatego, że w tym państwie byśmy stosunkowo niewiele znaczyli, ale również dlatego, że rozwój wymaga różności i różnorodności - zaznaczył poseł Grzegorz Długi.

kukiz
Poseł Grzegorz Długi · fot. bielsko.info


Parlamentarzysta odniósł się także do popularnego w kampanii wyborczej tematu energetyki.

- Do węgla zaczyna się ostatnio podchodzić ideologicznie. Węgiel jest zły dlatego, że jest węglem. Zapomina się o tym, że węgiel jest źródłem energii i bogactwa, tylko trzeba go mądrze eksploatować i mądrze spalać. On ma nam pomagać, a nie zatruwać klimatu. A to jest możliwe. Mamy zresztą prace koncepcyjne nad tzw. Polską wodorową - ten węgiel może być źródłem wodoru i dzięki temu będziemy mogli mieć paliwo ekologiczne, które da nam niepodległość energetyczną - powiedział Grzegorz Długi.

Wybory do Parlamentu Europejskiego odbędą się w niedzielę 26 maja.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.