Wiadomości

  • 6 maja 2019
  • wyświetleń: 6491

Poszukiwany listem gończym szedł ekspresówką. Został zatrzymany

Policjanci z drogówki zatrzymali 25-latka, który posiadał przy sobie kokainę i marihuanę. Mężczyzna wpadł w ręce stróżów prawa, kiedy zaniepokojony kierowca Opla wezwał patrol do pieszego, który wbiegł mu pod koła na drodze ekspresowej w Jasienicy. 25-latek zamieszkały w Niemczech był poszukiwany listami gończymi przez sądy w Gdańsku i Cieszynie.

zatrzymanie
Poszukiwany listem gończym szedł ekspresówką. Został zatrzymany · fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło w sobotni poranek na drodze S-52 w Jasienicy. Oficer dyżurny bielskiej komendy odebrał zgłoszenie od kierowcy osobowego Opla, któremu pieszy wbiegł pod koła na drodze ekspresowej. Na miejsce został skierowany patrol ruchu drogowego. W wyniku tego zdarzenia na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

Kiedy 25-latek zobaczył mundurowych, postanowił uciec. Policjanci musieli ścigać go pieszo, a kiedy został schwytany, zaczął zachowywać się agresywnie. Po obezwładnieniu mężczyzny, policjanci znaleźli przy nim narkotyki. Miał przy sobie ponad 20 gramów kokainy i 30 gramów marihuany. Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jest on także poszukiwany trzema listami gończymi przez sądy w Gdańsku oraz Cieszynie za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu.

Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzuty posiadania narkotyków, za które grozi mu do 3 lat więzienia. Odpowie także za spowodowanie kolizji z samochodem, a z policyjnej izby zatrzymań trafi prosto do zakładu karnego, gdzie odsiedzi wyroki, za które ścigał go wymiar sprawiedliwości.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.