Wiadomości

  • 7 maja 2019
  • wyświetleń: 2362

Caritas zachęca do przekazania używanych smartfonów

Caritas bielsko-żywiecka zachęca diecezjan do przekazania używanych, ale sprawnych smartfonów. Telefony trafią do mieszkańców Papui Nowej Gwinei.

Caritas przypomniała, że w diecezji Wewak, na północnym wybrzeżu Papui Nowej Gwinei, biskupem jest Józef Roszyński SVD, polski werbista. Duchowny w Liście z Papui Nowej Gwinei poprosił niedawno o przekazanie smartfonów, które umożliwią cywilizacyjny skok tamtejszej ludności.

- Kraj rozwija się, ale nie ma tradycyjnych bibliotek, gdzie nowi nauczyciele i pielęgniarki mogliby znaleźć potrzebne podręczniki. Stworzenie tradycyjnych zasobów książkowych to długi i kosztowny proces. Rozwiązaniem jest dostęp do wiedzy zapisanej w elektronicznych książkach w internecie. Żeby z nich skorzystać, potrzeba sprawnych smartfonów. Gubernator tego regionu umożliwił korzystanie z bibliotek elektronicznych. Teraz trzeba wyposażyć miejscowe młode kadry o odbiorniki tej wiedzy - wyjaśnił Dawid Jeziorek z diecezjalnej Caritas.

Caritas Bielsko-żywiecka zachęca diecezjan do przekazania używanych, ale sprawnych smartfonów. - Muszą to być smartfony, czyli komórki, na których można przeglądać sprawnie strony internetowe. Każdy smartfon zostanie sprawdzony czy działa i zewidencjonowany, jako dar. Specjalnym transportem urządzenia trafią bezpośrednio do diecezji Wewak - zapowiedziała Caritas.

Ariel Brończyk / bielsko.info

źródło: Diecezja Bielsko-Żywiecka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.