bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 26 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4291

[FOTO] Kraksa z udziałem karetki pogotowia jadącej na sygnałach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

W piątek, 26 kwietnia około godziny 17:45 na ul. Żywieckiej w Bielsku-Białej doszło do zderzenia karetki pogotowia ratunkowego i pojazdu osobowego. Ambulans jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych.

Kraksa z udziałem karetki jadącej na sygnale - 26.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Sytuacja wyglądała tak, że oba pojazdy poruszały się zwężonym fragmentem ul. Żywieckiej w stronę Mikuszowic. Jadąca alarmowo karetka poruszała się pasem przeznaczonym do jazdy w przeciwnym kierunku. Kobieta kierująca Volvo postanowiła skręcić w lewo w ulicę Gorkiego, co nie jest przewidziane w organizacji ruchu na remontowanej jezdni (zakaz skrętu w lewo). Gdy skręciła w jej lewe drzwi uderzył ambulans. Szczęśliwie prędkość nie była zbyt duża, bo kierowca ambulansu jechał zachowawczo. Sprawczyni twierdziła, że nie słyszała sygnałów dźwiękowych, a w lusterko wcale nie spojrzała. Świadkowie całego zajścia zgodnie stwierdzili, że sygnały działały prawidłowo i karetkę było słychać z daleka.

Nie ucierpiał żaden z ratowników medycznych, ani też ich pacjentka. Bez szwanku wyszła także kobieta kierująca Volvo i jej pasażer. Pacjentkę podjął inny zespół ratownictwa medycznego i przetransportował ją do Szpitala Wojewódzkiego w Bielsku-Białej, gdzie docelowo była transportowana. Interweniował patrol wypadkowy bielskiej drogówki. Funkcjonariusze ustalają szczegóły zdarzenia i prowadzą dalsze czynności w sprawie. Utrudnienia w ruchu trwały około 45 minut.

sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj