Firmy w czasie epidemii Firmy w czasie epidemii

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1705

Święto Konstytucji 3 Maja - będzie defilada i wystąpienia

3 maja jak co roku na placu Ratuszowym o godz. 10.00 rozpoczną się uroczystości związane z obchodami Święta Konstytucji 3 Maja. W ich trakcie zaplanowano okolicznościowe wystąpienia, a także defiladę Kompanii Honorowej 18. Batalionu Powietrznodesantowego Wojska Polskiego i złożenie kwiatów przy pomniku Konfederatów Barskich.

Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 3.05.2018
Obchody 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja - 3.05.2018 · fot. UM Bielsko-Biała


Około godz. 10.30 odbędzie się przemarsz Kompanii Honorowej Wojska Polskiego, Policji, Straży Pożarnej, przedstawicieli władz wojewódzkich i miejskich, Młodzieżowej Rady Miasta, Bielskiej Orkiestry Dętej-Formacji Wojskowej, pocztów sztandarowych organizacji kombatanckich, Harcerzy ZHP i ZHR oraz stowarzyszeń i szkół ulicami: Ks. Stanisława Stojałowskiego, Wzgórze, Rynek, Cieszyńska do Katedry p.w. św. Mikołaja. Tam, o godz. 11.00 odbędzie się Uroczysta Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Uroczystościom towarzyszą również inne wydarzenia. Wśród nich Koncert Muzyki Polskiej z okazji Święta Flagi oraz 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, który odbędzie się w Bielskim Centrum Kultury 3 maja o godz. 18.00 (obowiązują zaproszenia).

2 maja na terenie przy Hali Widowiskowo-Sportowej o godz. 19.00 wystąpią Ørganek i Ania Dąbrowska. Wstęp na koncert jest wolny.

konstytucja

ab / bielsko.info

REKLAMA

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.