Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 15 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 1405

Projekty domów nowoczesnych - na jakie aspekty musimy zwrócić uwagę?

Materiał partnera:

Coraz więcej osób rozpoczynających budowę własnego domu decyduje się na wybór gotowy projektu domu. Jest to duża oszczędność środków finansowych, a ponadto gotowy projekt przewiduje koszty budowy domu, co jest niezwykle istotne w przypadku ograniczonego budżetu. Bardzo wielu inwestorów decyduje się na wybór projektów z kategorii: "domy nowoczesne". Czym charakteryzują się projekty domów nowoczesnych i na jakie aspekty warto zwrócić uwagę przy ich wyborze?

Projekty domów nowoczesnych - na jakie aspekty mus


Nowoczesny dom, czyli jaki?Współczesna architektura i branża budowlana, jak wszystkie inne gałęzie gospodarki, idzie z duchem czasu, wykorzystując nowoczesne technologie i innowacyjne rozwiązania. Nowoczesne domy charakteryzuje prostota formy przy jednoczesnym doskonałym wykorzystaniu przestrzeni, zarówno terenu działki, na jakiej powstaje dom, jak i jego wszystkich pomieszczeń. Współczesne projekty bazują zwykle na klasycznych bryłach domów, które tworzą harmonijną całość z aranżacją posesji, często wykorzystując jej naturalny kształt, np. spadek terenu. Nowoczesny dom musi być przede wszystkim funkcjonalny, wszystkie jego pomieszczenia w pełni wykorzystywać swój potencjał. Nie może być pustych, niepotrzebnych przestrzeni, a komunikacja między poszczególnymi pomieszczeniami powinna być komfortowa.

W projektach domów nowoczesnych architekci proponują wykorzystanie naturalnych źródeł energii, dzięki czemu budynek zyskuje na energooszczędności i jest tani w utrzymaniu. Duże okna, czy wręcz spore przeszklenia, nie tylko wyglądają bardzo atrakcyjnie, ale pozwalają wykorzystać naturalne światło słoneczne do maksimum. Ważne jednak, by dobrać okna o odpowiednich parametrach przepuszczalności ciepła, by zimą nie marznąć. Dodatkowy montaż paneli fotowoltaicznych na dachu budynku umożliwia zaoszczędzenie na rachunkach za prąd czy ciepłą wodę. Wykorzystanie pomp ciepła korzystających z energii geotermalnej jako formy ogrzewania domu, czy systemu rekuperacji powietrza, to już standard w przypadku domów nowoczesnych. Należy pamiętać, że dodatkowe koszty takich inwestycji na etapie budowy bardzo szybko zwrócą się w comiesięcznych, niższych kosztach utrzymania całego budynku. Nowoczesne projekty domów bazują również na wykorzystaniu nowoczesnych materiałów budowlanych, które również sprawią, że dom zyska na swojej ergonomiczności i ekonomiczności.

Nowoczesny futurystyczny dom


Gdzie szukać nowoczesnych planów domu?Na stronie pracowni Domowe Klimaty znaleźć można projekty domów nowoczesnych, zarówno parterowych, jak i piętrowych, podpiwniczonych oraz z poddaszem użytkowym. Wszystkie projekty domów nowoczesnych - domoweklimaty.pl można posegregować według wielkości budynku, powierzchni działki oraz rodzaju zabudowy. Dzięki czemu na pewno uda się wybrać dom na miarę funduszy, potrzeb i możliwości inwestora. Decydując się na gotowy projekt domu, już na tym etapie zyskujemy spore oszczędności, gdyż będzie on zdecydowanie tańszy od projektu indywidualnego, zamówionego w pracowni architektonicznej. Ponadto, kupując projekt domu, otrzymujemy listę materiałów potrzebnych do jego budowy oraz ich kosztorys.

Jeśli zdecydujemy się na samodzielną budowę domu, będzie to zapewne ogromnym ułatwieniem. Więcej na temat budowy domów w systemie gospodarczym znaleźć można w artykule: "Domy w systemie gospodarczym podstawą budownictwa".