bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 12 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 4003

Kozianin przygarnął bezdomnego, a ten go okradł

Policjanci z Komisariatu Policji w Kobiernicach zatrzymali 31-letniego bezdomnego, który okradł 64-letniego mieszkańca Kóz. Dobroduszny Kozianin zaprosił go do siebie, gdy ten prosił o pomoc, bo nie miał gdzie spać ani co jeść. Za okazane mu serce odwdzięczył się kradzieżą pieniędzy oraz dokumentów i uciekł.

Cała historia rozpoczęła się w połowie marca, kiedy do jednego z domów na terenie Kóz zapukał bezdomny. Prosił o jedzenie i schronienie. Dobroduszny kozianin zgodził się na bezinteresowną pomoc. 31-latek mieszkał u niego dwa tygodnie. Kiedy zdobył jego zaufanie postanowił wykorzystać sytuację i okradł swojego gospodarza. Ukradł mu portfel z dokumentami i pieniędzmi w kwocie ponad tysiąca złotych oraz karty płatnicze. Ślad po nim zaginął, bo 64-latek znał tylko imię złodzieja.

Okradziony kozianin zgłosił się do kobiernickiego komisariatu. W międzyczasie złodziej wykorzystywał skradzione karty bankomatowe płacąc zbliżeniowo za zakupy. Dzięki zaangażowaniu stróżów prawa z Kobiernic, już na drugi dzień po zgłoszeniu kradzieży udało się ustalić miejsce, gdzie się ukrywał i zatrzymać złodzieja.

31-latek usłyszał zarzuty kradzieży gotówki, dokumentów i pieniędzy z konta bankowego. Jak ustalili Policjanci był już wcześniej karany za podobne przestępstwa, za które siedział w więzieniu. Teraz jako przestępca - recydywista musi się liczyć ze znacznie surowszym potraktowaniem go przez sędziego.

ab / bielsko.info, źródło: KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.