bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 10 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 2176

[ZDJĘCIA] Zawody strzeleckie żołnierzy bielskiego batalionu

W 18. batalionie powietrznodesantowym odbyły się zawody strzeleckie o puchar Dowódcy batalionu. Uczestnicy rywalizowali w dwóch konkurencjach: z karabinka wz. 96 BERYL oraz z pistoletu wojskowego WIST.

Zawody strzeleckie żołnierzy z bielskiego batalionu · fot. por. Anita Skowron


W zawodach uczestniczyło 6 pododdziałów w tym: kompania dowodzenia, trzy kompanie szturmowe, kompania moździerzy i kompania logistyczna. Rywalizowano indywidualnie oraz drużynowo.

W klasyfikacji indywidualnej z karabinka najlepszym okazał się st.szer. Przemysław Kubica /94 pkt./ z 3. kompanii szturmowej. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła 3 kompania szturmowa /181 pkt./ przed kompanią dowodzenia /164 pkt./ i 2. kompanią szturmową /160 pkt./.

W strzelaniu z pistoletu wojskowego dwóch żołnierzy miało taką samą liczbę punktów /92 pkt./: mł. chor. Rafał Jaworski z kompanii logistycznej i szer. Maksymilian Kołodziejczyk z kompanii dowodzenia. Ostatecznie zwyciężył ten drugi strzelając więcej razy w dziesiątkę. Drużynowo z pistoletu wojskowego zwyciężyła kompania logistyczna /154 pkt/ zostawiając za sobą kompanię dowodzenia /138 pkt./ i 1 kompanię szturmową /135 pkt./.

ab / bielsko.info, źródło: 18 batalion powietrznodesantowy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.