Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 5 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 6645

[FOTO] Niespokojny poranek na drogach. Kolizja za kolizją!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Słoneczna pogoda zdecydowanie sprzyja mocniejszemu naciśnięciu gazu w samochodzie. Nie wolno jednak tracić czujności, bo na drogach nie jest spokojnie. Od rana na lokalnych drogach doszło do czterech zdarzeń drogowych. Policjanci z drogówki mają pełne ręce pracy.

Najpoważniej wyglądały zdarzenia na rogu Olszówki z Bystrzańską i na ulicy Michałowicza.

Kolizja na rogu Bystrzańskiej z Olszówki - 5.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Około godziny 9:00 na skrzyżowaniu Bystrzańskiej z Olszówki zderzyły się trzy samochody osobowe. Wyglądało dość groźnie, ale skończyło się tylko na porozbijanych samochodach. Uczestnikom nic się nie stało. Zawiniła kierująca Toyotą, która poruszała się ulicą Olszówki w stronę ulicy Bystrzańskiej. Miała ona ustąpić pierwszeństwo kierowcy niebieskiego Citroena Berlingo poruszającego się od strony Cygańskiego Lasu, ale tego nie uczyniła. Doszło do zderzenia czołowo-bocznego obu pojazdów, a następnie Toyota sunąć bokiem przez skrzyżowanie uderzyła w brązowego Citroena Berlingo, którego kierowca stał spokojnie przed skrzyżowaniem i oczekiwał na możliwość kontynuacji jazdy (jechał od strony Hotelu Vienna i zatrzymał się przed skrzyżowaniem w związku ze znakiem B-20 STOP - przyp. red.).

Interweniowali policjanci z bielskiej drogówki, którzy sporządzili dokumentację kolizji drogowej i ukarali sprawczynię mandatem. Droga została uprzątnięta przez pracowników pomocy drogowej, którzy później odholowali porozbijane samochody. Utrudnienia w ruchu trwały około 45 minut.

Zderzenie Fiata Pandy i BMW 640 na skrzyżowaniu Michałowicza z Aleksandrowicką - 5.04.2019 · fot. Bielskie Drogi


Godzinę później na skrzyżowaniu Michałowicza i Aleksandrowickiej zderzyły się dwa samochody osobowe: Fiat Panda i BMW 640. Zawinił starszy mężczyzna kierujący Fiatem, który wyjeżdżał z ulicy Aleksandrowickiej i nie ustąpił pierwszeństwa kierowcy BMW. Pojazd ten poruszał się ulicą Michałowicza w stronę ulicy Partyzantów. Uderzenie było mocne. Lekki miejski samochód został odrzucony na pobocze. Przód luksusowego coupé doszczętnie się rozsypał, a wewnątrz wystrzeliły wszystkie poduszki powietrzne. Doszło do wycieku płynów eksploatacyjnych.

Interweniowali policjanci z bielskiej drogówki, patrol straży miejskiej, a także zespół ratownictwa medycznego i strażacy. Ci ostatni zajęli się neutralizacją płynów eksploatacyjnych i odłączeniem zasilania z uszkodzonych pojazdów. Do szpitala przewieziono kierowcę Fiata Pandy, ale to prawdopodobnie kwestia profilaktycznych badań. Nie mniej jednak w związku z tym policjanci musieli sporządzić dokumentację wypadku drogowego, co przedłużyło utrudnienia na tym odcinku ulicy Michałowicza. Kwalifikacja zdarzenia nastąpi po ustaleniu szczegółowych obrażeń poszkodowanego.

Do kolizji doszło także na ulicy Partyzantów i Cieszyńskiej, co spowodowało solidne utrudnienia w ruchu. Policjanci apelują o zdrowy rozsądek za kierownicą i przestrzeganie ograniczeń prędkości.sid / bielsko.info, źródło: bielskiedrogi.pl

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Wypadki i kolizje

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.