Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 4 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 7185

Mają go! Policja zatrzymała podejrzanego o podpalenie kamienicy!

Policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali dzisiaj 61-letniego bielszczanina, który jest podejrzewany o podpalenie kamienicy w Bielsku-Białej przy ul. Cieszyńskiej. Zatrzymanemu mężczyźnie, za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla mieszkańców może teraz grozić nawet do 10 lat za kratami. O jego dalszym losie rozstrzygnie wkrótce prokurator.

zatrzymanie
fot. KMP Bielsko-Biała


Do zdarzenia doszło wczoraj około 17.00. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie ucierpiał. 15 mieszkańców ewakuowało się z budynku zanim ogień rozprzestrzenił się na poszczególne kondygnacje. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci i strażacy. W wyniku zdarzenia budynek najprawdopodobniej nie będzie się nadawał do dalszego zamieszkania. Więcej o zdarzeniu pisaliśmy w artykule "[FOTO] Eksplozja na Cieszyńskiej. Sześć rodzin bez dachu nad głową!".

Grupa dochodzeniowo-śledcza wraz z policyjnym technikiem kryminalistyki zabezpieczała ślady, zbierając materiał dowodowy. Przeprowadzano szerokie czynności celem wszechstronnego wyjaśnienia okoliczności, w jakich doszło do tego zdarzenia.

Równolegle do czynności prowadzonych na miejscu zdarzenia, podejmowane były działania dochodzeniowo-śledcze oraz operacyjne, zmierzające do ustalenia przyczyn pożaru i osób odpowiedzialnych za jego wywołanie.

Dzisiaj przed południem policjanci z komisariatu II w Bielsku-Białej zatrzymali 61-letniego bielszczanina, podejrzewanego o zaprószenie ognia w kamienicy. Badanie alkomatem wykazało, że zatrzymany miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty. Grozi mu do 10 lat więzienia.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.