Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3151

Złote Maski rozdane. Nagroda dla twórcy muzyki do bielskich spektakli

Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej "Złota Maska". Uroczystość wręczenia dorocznych nagród artystom z województwa śląskiego, za osiągnięcia teatralne ubiegłego sezonu, odbyła się na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Nagrodę specjalną za muzykę do dwóch bielskich spektakli otrzymał Krzysztof Maciejowski.

złote maski
Złote Maski 2018 · fot. slaskie.pl


W obecnej 51. edycji nagrody teatralnej „Złote Maski” w województwie śląskim kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Przedstawienia oceniane były w ośmiu kategoriach: przedstawienie roku oraz przedstawienie spektakl dla młodych widzów, które mają charakter honorowy oraz: aktorstwo - rola kobieca, aktorstwo - rola męska, aktorstwo - rola wokalno-aktorska, reżyseria, scenografia oraz nagroda specjalna, które mają charakter pieniężny i wynoszą 10 tys. zł.

W tym roku bielskie spektakle oraz aktorzy nie zostali docenieni przez jury.

Nagrodę specjalną otrzymał natomiast Krzysztof Maciejowski za muzykę do spektaklu "Ciało Bambina" Zuzanny Bojdy w reżyserii Agaty Puszcz w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej oraz za muzykę do spektaklu "Oresteja?" na motywach Ajschylosa w reżyserii François Lazaro w Teatrze Lalek Banialuka im. Jerzego Zitzmana w Bielsku-Białej w koprodukcji z Clastic Théâtre (Francja).

Ariel Brończyk / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj