Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 2 kwietnia 2019
  • 7 kwietnia 2019
  • wyświetleń: 3220

Bolek i Lolek znika z Youtube. Roszczenia spadkobiercy

Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, jako jedna z pierwszych polskich wytwórni filmowych podpisało umowę z Google, właścicielem Youtube'a. Na konto wgrano ponad sto filmów, w tym przygody Bolka i Lolka. Niestety wytwórnia już usunęła wszystkie filmy z udziałem dwóch braci. Jeden ze spadkobierców wystąpił z roszczeniami.

bolek i lolek
Bolek i Lolek


Dzięki porozumieniu z Google bielska wytwórnia może samodzielnie usuwać nielegalne treści z portalu. W rezultacie w ostatnim czasie usunięto kilka tysięcy "pirackich" filmów z Bolkiem i Lolkiem, Reksiem czy Baltazarem Gąbką.

Studio Filmów Rysunkowych wgrało na swój kanał część przygód Bolka i Lolka, jednak szybko trzeba było usunąć bajki. Powód? Roszczenia jednego ze spadkobierców twórcy popularnego filmu rysunkowego.

- W związku z wystąpieniem z roszczeniami jednego ze spadkobierców Władysława Nehrebeckiego, współtwórcy postaci Bolka i Lolka, Studio Filmów Rysunkowych postanowiło tymczasowo zawiesić emisję filmów z postaciami Bolka i Lolka na kanale YouTube - poinformowało Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.