bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 26 marca 2019
  • wyświetleń: 4864

Dodatkowe miejsce dla biegaczy na lotnisku w Aleksandrowicach?

Radni Agnieszka Gorgoń-Komor i Karol Markowski zwrócili się do prezydenta miasta z interpelacją ws. utworzenia lub wydzielenia w istniejącym deptaku miejsca dla biegaczy, wokół lotniska w Aleksandrowicach.

Reklama

bielsko,bielskobiala,lotnisko,drogarowerowa,rower,wtorek,kwiecien,ilovebb,fotodnia,instagram
#bielsko #bielskobiala #lotnisko #drogarowerowa #rower #wtorek #kwiecien #ilovebb - 25.04.2017


- Wobec wielu zapytań oraz sugestii mieszkańców naszego miasta zwracamy się z prośbą o możliwość utworzenia lub wydzielenia w istniejącym deptaku miejsca dla biegaczy, wokół lotniska w Aleksandrowicach przy istniejących już: deptaku, torze dla rolkarzy i trasie rowerowej - czytamy w interpelacji radnych.

Agnieszka Gorgoń-Komor i Karol Markowski argumentują, że w okresie wiosennym i letnim miejsce takie będzie miało kapitalne znaczenie dla osób biegających i w ten sposób spędzających wolny czas na świeżym powietrzu.

- Nie mamy chyba wątpliwości co do tego, iż aktywność fizyczna to niezbędny element zdrowego stylu życia, a bieganie to najprostsza forma ruchu Należy cieszyć się tylko, iż takich osób jest coraz więcej. Dlatego utworzenie miejsca dla biegaczy - informują radni.

Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Bielsku-Białej zaznaczył, że budowa nowego ciągu wokół lotniska byłaby bardzo kosztowną inwestycją. - Mówimy tu o 3 kilometrach trasy, gdzie trzeba by pozyskać grunt z terenów prywatnych i terenów lotniska. Mamy świadomość, że ten ruch przyrasta, więc na pewno trzeba się było zastanowić - być może w innym miejscu. Być może trzeba by to zlokalizować w oparciu o infrastrukturę powstającą przy ulicy Dębowiec czy w sąsiedztwie - powiedział Wojciech Waluś, dyrektor MZD.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.