bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 25 marca 2019
  • wyświetleń: 868

Chcesz zostać kurierem? Sprawdź czy się nadajesz!

Materiał partnera:

Coraz szybszy rozwój usług kuriersko-ekspresowo-pocztowych sprawia, że zapotrzebowanie na obsadzenie miejsc pracy na stanowisku kurier wciąż rośnie. Specjalnie dla osób, które rozważają podjęcie pracy w tej branży postanowiliśmy sprawdzić, jakim wymaganiom musi sprostać przyszły kurier. Okazuje się, że nie wystarczy mieć tylko prawo jazdy i wielkie chęci do pracy.

silnet


Praca kuriera tylko z boku wygląda na łatwą, miłą i przyjemną. W rzeczywistości daleko jej do takiej. Osoba na tym stanowisku przez cały czas musi pracować na najwyższych obrotach i wciąż dostosowywać się do zmiennych warunków pracy, nie tylko na drodze. Jej obowiązkiem jest choćby załadowywanie pojazdu czy pobieranie opłat za przesyłki. Wciąż musi walczyć z utrudnieniami w trasie i często niesprzyjającą pogodą. Dodatkowo kurier musi wykazywać się logicznym myśleniem, a przy tym być osobą bystrą i inteligentną, inaczej długo w tej branży nie wytrzyma.

Jakie wymagania musi spełnić przyszły kurier?Nie trzeba mieć wyższego wykształcenia, aby móc objąć stanowisko kuriera. Kryteria, w oparciu o które zatrudniana jest osoba na to stanowisko, ściśle określa konkretna firma przewozowa. Zazwyczaj jest to prowadzenie własnej działalności gospodarczej. Co więcej, często firmy oczekują, że kandydat będzie dysponował własnym samochodem do pracy, najlepiej dostawczym. Wyposażenie go w niezbędne w pracy akcesoria to także obowiązek kuriera. Często sam musi zaopatrzyć się w kompleksowy pakiet ubezpieczeń (np. https://www.insurancefactory.co.uk/van-insurance/courier-insurance). 
Osoba chętna do pracy w roli kuriera musi też mieć pewne predyspozycje osobowościowe. Powinna wykazywać dużą odporność na stres i umieć efektywnie zarządzać czasem. W tym zawodzie ważna jest także komunikatywność i wysoka kultura osobista.

Wynagrodzenie kurieraŚrednie wynagrodzenie kuriera zostało wyliczone na podstawie sondażu ankietowego i wynosi 2600 brutto. Oczywiście płaca ta waha się w zależności od firmy, w jakiej pracuje kurier, czy regionu, w jakim świadczy on swoje usługi. 

Widać zatem, że od osoby na stanowisku kuriera wiele się wymaga, więc można by liczyć, że idą za tym wysokie zarobki, lecz wcale tak nie jest. Osoby aplikujące na to stanowisko powinny więc dobrze zastanowić się, czy będą umiały się w tej pracy odnaleźć.