bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 23 marca 2019
  • wyświetleń: 5219

Konkurs dla filmowców. Motywem przewodnim bielskie murale

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Nakręć film o atmosferze, ludziach, architekturze jednej z pięciu ulic Bielska-Białej. W tym roku motywem przewodnim są murale.

Reklama

Murale w Bielsku-Białej - 2017
Mural na elewacji kamienicy przy ulicy Cieszyńskiej w Bielsku-Białej · fot. www.naddachami.pl


Motywem przewodnim obecnego konkursu są murale. Organizatorzy wybrali kilka propozycji, spośród ponad 20 realizacji stworzonych w przestrzeni miasta przez artystów zaproszonych do Bielska-Białej przez Galerię Bielską BWA.

Realizując 2-minutowy film poświęcony wybranej ulicy, warto dostrzec mural, który często wtapia się w tkankę miejską, stanowiąc jej naturalne dopełnienie lub krzyczy kolorami, wysyłając komunikat o swoim istnieniu.

W 2019 roku bohaterami filmów będzie pięć ulic Bielska-Białej: 11 Listopada, Cieszyńska, Jana Sobieskiego, ks. Stanisława Stojałowskiego, Adama Mickiewicza.

Konkurs ma charakter otwarty, jest przeznaczony dla filmowców amatorów i profesjonalistów, zainteresowanych historią miasta, jego różnorodnością i ciekawostkami na jego temat. Filmy do konkursu mogą mieć dowolną formę (fabuła, animacja, dokument, eksperyment), czas emisji to 2 minuty, a tematyka musi nawiązywać do jednej z ulic miasta wybranych przez organizatorów. Przewodnim motywem obecnego konkursu są murale, wkomponowane w tkankę miejską.

Termin nadsyłania linków do filmów: piątek, 5 kwietnia 2019 godz. 23.59. Ogłoszenie wyników: we wtorek, 9 kwietnia 2019, godz. 18.00, w Galerii Bielskiej BWA.

Nagrody:
  • nagroda główna: 500 zł
  • dwie nagrody po 100 zł
  • trzy orientalne posiłki filmowca z restauracji Jedwabny Szlak
  • designerska mapa Bielska-Białej zaprojektowana przez Maptu
  • zestaw płyt DVD festiwalu Euroshorts - krótkie filmy i twórcze reklamy

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj