bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 2698

Medale dla dwóch aktorek Teatru Lalek Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

Aktorki Teatru Lalek Banialuka - Barbara Rau i Maria Byrska - zostały uhonorowane medalami za zasługi w dziedzinie kultury.

Reklama

rau
Barbara Rau w spektaklu "Krawiec Niteczka" · fot. D.Dudziak


21 marca na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Lalkarstwa. Jest to znakomita okazja do wyróżnienia i nagrodzenia artystów, którym bliska jest sztuka lalkarska. Z tej okazji 18 marca w Instytucie Teatralnym w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie organizowane przez Zarząd Sekcji Teatrów Lalkowych ZASP-Stowarzyszenia Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji oraz Polski Ośrodek Lalkarski POLUNIMA, podczas którego uhonorowane zostały dwie aktorki Teatru Lalek Banialuka.

Barbara Rau została odznaczona Brązowym Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis. Medal „nadawany jest osobom szczególnie wyróżniającym się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego”.

Maria Byrska uhonorowana została Medalem 100-lecia ZASP „w dowód najwyższego uznania dla jej talentu i osiągnięć artystycznych w dziedzinie sztuki lalkarskiej”.

byrska
Maria Byrska w spektaklu "Ballady i romanse" · fot. A. Morcinek

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj