bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 20 marca 2019
  • wyświetleń: 2380

Uczniowie zebrali pieniądze, za które zakupiono 17 inhalatorów

Młodzież z bielskiego "Medyka" pokazała, że nieobca jest jej troska o innych i chęć działania na rzecz tych, którzy wsparcia potrzebują. Licealiści zorganizowali bowiem akcję, która przyniosła bardzo wymierną korzyść małym pacjentom Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Reklama

medyk dzieciom
Medyk Dzieciom · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


Uczniowie VIII Liceum Ogólnokształcącego w Bielsku-Białej w ramach olimpiady przedsiębiorczości "Zwolnieni z teorii" uczestniczyli w projekcie społecznym "Medyk Dzieciom". Nazwa projektu nie była przypadkowa gdyż z jednej strony VIII LO popularnie nazywane jest "Medykiem", a z drugiej strony akcja miała wesprzeć chore dzieci leczone w bielskim Szpitalu Pediatrycznym.

W ramach projektu "Medyk Dzieciom" uczniowie bielskiego liceum zorganizowali zbiórkę charytatywną na rzecz małych pacjentów, która miała miejsce zarówno w szkole jak i podczas Wieczoru Filmowego z "Medykiem" czy w trakcie rolkoteki w Luce Arenie. Efekt okazał się imponujący gdyż za zebrane pieniądze zakupiono 17 inhalatorów, które przekazano Szpitalowi Pediatrycznemu.

medyk dzieciom
Medyk Dzieciom · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


- Inhalatory są jednym z ważniejszym elementów terapii u dzieci cierpiących na ostre infekcje górnych oraz dolnych dróg oddechowych. Zaletą inhalacji jest możliwość podania leku bezpośrednio do miejsca, które jest chore. Inhalacje umożliwiają podanie zarówno jednego leku jak i kilku leków łącznie oraz nawilżenie dróg oddechowych - mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Warto dodać, że uczniowie VIII LO przyszli do dziecięcej placówki medycznej nie tylko z zakupionymi za zebrane pieniądze inhalatorami ale także przynieśli uzyskane podczas tej samej akcji pluszaki, plastikowe zabawki, książki i artykuły papiernicze, która podarowali małym pacjentom, aby czas spędzany w szpitalu mijał im przyjemniej.

medyk dzieciom
Medyk Dzieciom · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.