bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 19 marca 2019
  • wyświetleń: 2023

Od 2020 roku 6 mln złotych na projekty budżetu obywatelskiego

Na marcowej sesji Rady Miejskiej radni przyjęli uchwałę w sprawie określenia budżetu obywatelskiego na 2020 rok. Najważniejsza zmianą jest zwiększenie puli środków przeznaczonych na budżet obywatelski z 4,5 mln złotych na 6 mln złotych.

Reklama

W budżecie miasta na 2020 rok na budżet obywatelski zostanie zarezerwowanych 6 mln złotych. Wysokość wydatkowania na projekty osiedlowe wyniesie 4,5 mln złotych - po 150 tys. złotych na każde osiedle. Na projekty ogólnomiejskie zarezerwowanych zostanie 1,5 mln złotych.

W pierwotnej wersji projektu uchwały pojawił się zapis o przywróceniu głosowania papierowego, jednak został wykreślony w trakcie sesji.

Wprowadzono także ograniczenie dotyczące głosowania na projekty osiedlowe. W nadchodzącej edycji budżetu obywatelskiego mieszkańcy będą mogli głosować na projekty osiedlowe, które będą dotyczyły osiedla, na którym dana osoba mieszka.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.