bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 15 marca 2019
  • 16 marca 2019
  • wyświetleń: 3047

Podczas meczu będzie można wesprzeć leczenie Oskara Harężlaka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj

Za nami:

Podczas sobotniego meczu TS Podbeskidzie z Bytovią Bytów przeprowadzona zostanie zbiórka pieniężna na leczenie Oskara Harężlaka, 21-letniego bielszczanina, byłego piłkarza młodzieżowych grup Podbeskidzia, a obecnie sędziego piłkarskiego.

Reklama

Oskar Harężlak mieszka w Komorowicach. Od dziecka interesuje się piłką nożną. Skończył szkołę sportową BBTS Podbeskidzie, grał na pozycji bramkarza, a od 2017 roku jest sędzią piłkarskim. 21-latek od 8 lat choruje na Pierwotne Niedobory Odporności. Dlatego regularnie, co kilka tygodni, musi być poddawany przetaczaniu immunoglobulin i jest pod stałą opieką immunologa klinicznego w Krakowie.

Kiedy latem 2018 roku Oskar poczuł się znacznie gorzej, wydawało się, że to efekt wieloletniej choroby, a nie zapowiedź czegoś dużo poważniejszego. Doraźne działania nie przynosiły efektu. Początkiem października musiał położyć się w szpitalu uniwersyteckim w Krakowie. Tam przeszedł szereg badań, w tym biopsję płuc, której wyniki w połowie grudnia pozwoliły w końcu postawić diagnozę: chłoniak agresywny.

Obecnie Oskar przebywa w na oddziale hematologii szpitala w Krakowie, gdzie otrzymuje immunochemioterapię, zaplanowaną na 8 cykli. Jest już po pierwszej chemii.

Oskar kocha piłkę nożną. Był bramkarzem w młodzieżowych grupach Podbeskidzia, skończył szkołę sportową BBTS Podbeskidzie. Od 2017 roku kontynuuje swoją pasję jako sędzia piłkarski. TS Podbeskidzie oraz młodzieżowe BBTS Podbeskidzie postanowiły włączyć się w akcję pomocy dla Oskara. Podczas sobotniego meczu z Bytovią Bytów na stadionie przeprowadzona zostania zbiórka funduszy na jego leczenie. Przy bramach stadionu kwestowali będą młodsi koledzy Oskara - zawodnicy BBTS Podbeskidzie. Kwota zebrana podczas meczu przekazana zostanie fundacji Iskierka, której podopiecznym jest Oskar.

Zachęcamy do wsparcia finansowego leczenia Oskara również poprzez przekazanie 1% podatku lub wpłatę na indywidualny numer subkonta bankowego.

Fundacja ISKIERKA na rzecz dzieci z chorobą nowotworową
KRS 0000248546
cel szczegółowy: "Oskar HARĘŻLAK"

Darowizny można wpłacać na konto fundacji ISKIERKA:
ING BANK ŚLĄSKI 79 1050 0099 6781 1000 1000 0815 (w tytule przelewu "Oskar HARĘŻLAK")

Podczas meczu będzie można wesprzeć leczenie Oskar

BM / bielsko.info

źródło: TS Podbeskidzie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Podbeskidzie Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Podbeskidzie Bielsko-Biała" podaj