bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 2779

Trzy firmy zainteresowane dostawą solarnych parkomatów

Poznaliśmy oferty w drugim przetargu na udostępnienie parkomatów w strefie płatnego parkowania. Dwie z nich mieszczą się w budżecie, który MZD zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zadania.

Reklama

parkomat
Trzy firmy zainteresowane dostawą solarnych parkomatów · fot. bielsko.info


Najtańszą ofertę złożyła spółka Citi Parking Group z Grudziądza, która usługę wyceniła na kwotę 3,2 mln złotych. Droższą o ok. 130 tys. złotych ofertę złożyła firma Mobile Traffic DATA z Poznania. Najwięcej za usługę zażyczyła sobie firma KBU z Krakowa - 4,3 mln złotych.

Przed otwarciem ofert Miejski Zarząd Dróg poinformował, że zamierze przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia kwotę w wysokości 3,9 mln złotych.

Przypominamy, że zadanie dotyczy dostawy 55 szt. parkomatów do obsługi strefy płatnego parkowania w Bielsku-Białej. Zakres postępowania obejmuje również 4-letnią obsługę techniczno-serwisową tych urządzeń. Zgodnie z dokumentacją przetargową dostarczone parkomaty solarne powinny posiadać funkcje, które ułatwią dokonywanie opłat za postój, jak również z tytułu wystawionej opłaty dodatkowej.

MZD wymaga od wykonawcy, aby dostarczone urządzenia były zasilane w sposób autonomiczny tj. za pomocą akumulatora doładowywanego za pomocą paneli solarnych. Parkomaty mają posiadać kolorowy ekran o przekątnej min. 7 cali mający na celu m.in. zapewnienie czytelności wyświetlanych informacji nawet w okresach niedostatecznej widoczności (bez względu na warunki atmosferyczne, porę dnia czy roku).

Urządzenia mają umożliwiać dokonywanie opłat za postój przy pomocy bilonu, a także bezgotówkowo przy użyciu kart płatniczych (stykowo lub bezstykowo), jak i z wykorzystaniem systemu płatności BLIK. Zamawiający chce także, by parkomaty umożliwiały zakup biletu parkingowego z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu, jak i bez konieczności jego podawania. W przypadku kierowców, którzy zakupią bilet parkingowy z podaniem numeru rejestracyjnego pojazdu, będzie możliwe odnalezienie w systemie kopii biletu w formie elektronicznej (w razie jego zgubienia).

Ponadto MZD zaznacza, że urządzenia mają umożliwić wnoszenie opłat dodatkowych w parkomatach na podstawie wystawionych zawiadomień zawierających kod QR. W celu przyśpieszenia uregulowania dopłaty dodatkowej w parkomacie, kod QR można zeskanować w urządzeniu, eliminując tym samym konieczność wprowadzania ręcznie przy użyciu klawiatury numeru zawiadomienia.

W ramach wdrożenia parkomatów w strefie płatnego parkowania nadal będzie można dokonywać opłat poprzez aplikację SkyCash oraz moBILET.

Wyłoniony w przetargu wykonawca będzie miał 3 miesiące od czasu podpisania umowy na dostawę, montaż i uruchomienie parkomatów.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.