bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Wiadomości

  • 11 marca 2019
  • wyświetleń: 3329

MZD nie przychylił się do wniosku. Ulica Polna dalej jednokierunkowa

Na posiedzeniach Komisji ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w dniach 27 lutego oraz 5 marca analizowano wniosek mieszkańców w zakresie przywrócenia ruchu dwukierunkowego na ulicy Polnej. Obecnie obowiązuje ruch jednokierunkowy w związku z wyznaczonym objazdem rozbudowywanej ulicy Krakowskiej.

Reklama

polna
Korki na ulicy Polnej w Bielsku-Białej · fot. Bielskie Drogi


- Przy obecnych warunkach, ruch jednokierunkowy zapewnia odpowiedni poziom bezpieczeństwa ruchu na ul. Polnej (brak zdarzeń drogowych od czasu jego wprowadzenia), jak również utrzymana jest płynność w ruchu na przedmiotowym odcinku drogi - poinformował Miejski Zarząd Dróg w Bielsku-Białej.

Po szczegółowej analizie, w ocenie członków Komisji BRD, przywrócenie ruchu dwukierunkowego na ul. Polnej, byłoby rozwiązaniem wysoce ryzykownym, przez co przedmiotowy wniosek zaopiniowany został negatywnie. - Jednocześnie rozumiejąc argumenty mieszkańców uprasza się o wyrozumiałość w tej kwestii do momentu zakończenia realizacji robót budowlanych na ul. Krakowskiej - czytamy na stronie MZD Bielsko-Biała.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.